Profesjonalne sprzątanie biura – na czym polega usługa?

Czyste pomieszczenia biurowe nie tylko wpływają na komfort pracy, ale poprawiają także prestiż każdej firmy. Co więcej, pomagają uchronić sprzęty (komputery, drukarki itp.) przed spadkiem wydajności z powodu zalegającego kurzu. Niemalże każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jak istotny jest porządek w miejscu pracy, dlatego warto regularnie o niego dbać. Kluczem do sukcesu jest profesjonalne sprzątanie biura przez wyspecjalizowane w tej branży firmy. Sprawdź, co obejmuje taka usługa i czy warto z niej skorzystać.

Co obejmuje profesjonalne sprzątanie biura Poznań?

Firmy sprzątające do każdego klienta podchodzą indywidualnie i dopasowują zakres usług do konkretnych potrzeb. Tak naprawdę sam określasz swoje oczekiwania i płacisz jedynie za to, na co się zdecydujesz. Warto jednak wiedzieć co obejmuje podstawowy pakiet usług w ramach sprzątania powierzchni biurowych.

Profesjonalne sprzątanie biura zapewnia wysoki poziom higieny i estetyki w miejscu pracy. Obejmuje ono najczęściej:

 • sprzątanie stanowisk pracy, a więc przecieranie kurzy z blatów, regałów i sprzętów biurowych, wycieranie krzeseł, mycie stolików, opróżnianie koszy, wymianę worków na śmieci czy mycie i odkurzanie podłóg;
 • sprzątanie kuchni, toalet i pomieszczeń socjalnych, czyli czyszczenie armatury, mycie podłóg, uzupełnianie środków higienicznych, a także dezynfekcję;
 • mycie przeszkleń, okien, drzwi i klamek;
 • podlewanie roślin;
 • sprzątanie po wydarzeniach, eventach i szkoleniach, które odbyły się w siedzibie firmy.

Oferta profesjonalnej firmy sprzątającej jest najczęściej szeroka, dlatego przedsiębiorcy mogą korzystać także z usług dodatkowych, takich, jak:

 • pranie dywanów;
 • pranie tapicerki;
 • dezynfekcja;
 • ozonowanie;
 • mycie okien na wysokościach;
 • utrzymanie zieleni wokół budynku.

Sprzątanie biur w Poznaniu RYGO

Dlaczego sprzątanie biura warto zlecić specjalistom?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej to przede wszystkim oszczędność czasu i energii, które można poświęcić na inne ważne sprawy. Po drugie zapewnia wysoką jakość i pełen profesjonalizm. Specjaliści w tej branży dysponują odpowiednim sprzętem, środkami czystości, a o porządek dba wykwalifikowany personel. Dodatkowo przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa i higieny w każdym miejscu. Nie pozostawiają brudu, kurzu i bakterii oraz stosują detergenty przyjazne dla człowieka, środowiska oraz zwierząt. Co więcej, wiedzą, jak je dobrać, aby nie zniszczyć powierzchni, a jednocześnie skutecznie pozbyć się zabrudzeń. 

Wybierając doświadczonego usługodawcę np. firmę sprzątającą RYGO, możesz liczyć na pełne dopasowanie do Twoich potrzeb. Płacisz jedynie za te usługi, które Twoim zdaniem są konieczne. Co więcej, personel dopasowuje się do godzin pracy Twojej firmy. Grafik każdorazowo ustalany jest z klientem, aby nie zakłócać codziennego funkcjonowania pracowników i niedogodności związanych ze sprzątaniem.

Sprzątanie biura Poznań RYGO

Jak ważne jest sprzątanie biura?

Regularne sprzątanie biura to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Są to bowiem miejsca, w których gromadzi się kurz, bakterie i wirusy powodujące infekcje, alergie czy inne choroby. Brud wpływa także negatywnie na nastrój, koncentrację oraz wydajność pracy, dlatego zadbaj o komfortowe warunki do jej wykonywania.

Profesjonalne sprzątanie biura gwarantuje nie tylko czystość i porządek, ale także poprawę komfortu i bezpieczeństwa pracowników oraz wizerunku firmy. W końcu to ono jest wizytówką firmy, a więc odzwierciedla jej profesjonalizm i dbałość o detale. Klienci z pewnością docenią przyjazne miejsca i zostaną z Tobą na dłużej. Nie czekaj i powierz sprzątanie biura specjalistycznej firmie. 

Jak przygotować firmę na KSeF – przewodnik dla przedsiębiorców
Prawa i obowiązki dotyczące pracy zdalnej

Assessment Center – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com