Pomoc radcy prawnego w firmie – jak wybrać kancelarię?

Każdy właściciel firmy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele kwestii zależy od profesjonalnego doradztwa, znajomości przepisów oraz różnych prawnych rozwiązań na rynku. Jednak nie każda firma może sobie pozwolić na stworzenie odrębnego działu prawnego czy też zatrudnienie prawnika na etacie. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług zewnętrznych firm, które świadczą swoje usługi na zasadach outsourcingu.

Poszukiwanie dobrej kancelarii prawnej warto rozpocząć przede wszystkim od ustalenia własnych oczekiwań. Niektórzy właściciele firmy poszukują prawników do prowadzenia ich spraw w sądzie czy tworzenia wyspecjalizowanych pism. Inne firmy natomiast potrzebują przede wszystkim profesjonalnego doradztwa i rozwiązywania na bieżąco wielu problemów natury prawnej. Dobrym rozwiązaniem jest więc podpisanie z konkretną kancelarią umowy długoterminowej na obsługę prawną. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów dobry prawnik będzie zawsze pod ręką i przyda się chociażby do opiniowania umów czy doradztwa w zakresie różnych form działalności.

Jak szukać dobrego prawnika?

Znalezienie dobrego, doświadczonego i wyspecjalizowanego prawnika nie jest w rzeczywistości tak proste, jak to się wydaje. Na rynku usług prawniczych funkcjonuje całe mnóstwo firm, które reklamują się jako kompleksowe usługi prawnicze. Wydaje się jednak, że nie jest to rozwiązanie dla klientów, którzy poszukują wyspecjalizowanych usług i wiedzy w konkretnym temacie. Prawnik specjalizujący się w rozwodach, prawie karnym czy spadkowym, zdecydowanie nie będzie dobrym wyborem w sytuacji, gdy potrzebujemy doświadczonego znawcy prawa gospodarczego czy radcy prawnego, który będzie reprezentował interesy dużej firmy przed sądem. Warto więc szukać biur, które zajmują się przede wszystkim obsługą prawną przedsiębiorstw. Ich klienci mogą mieć wtedy pewność, że mają do czynienia w prawdziwymi fachowcami, którzy doskonale znają się na prawie gospodarczym.

Najlepszy prawnik z polecenia

Jeśli interesuje nas kancelaria prawna gdynia lub szukamy prawnika w innym mieście, przede wszystkim warto zapoznać się z co najmniej kilkoma firmami, które działają na naszym terenie. Ale i to niekoniecznie – obecnie obsługę prawną można zlecić biurom prawniczym z różnych regionów kraju. Większość kwestii można bowiem bez problemu załatwić drogą telefoniczną czy elektroniczną. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą różnych firm, sprawdzenie ich cenników oraz tego, co wchodzi w zakres ich usług. Nie należy jednak kierować się wyłącznie ceną. Firma prawnicza, która jest dużo tańsza niż inne, konkurencyjne podmioty na rynku, z pewnością nie świadczy usług na najwyższym poziomie. W poszukiwaniu dobrego prawnika z pewnością przyda się również rozpytanie znajomych i szukanie kancelarii z polecenia. Wtedy bowiem można mieć pewność, że mamy do czynienia ze specjalistami, z których pracy klienci są po prostu zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com