Od czego zależy cena biżuterii?

To również ulokowane w nie pieniądze, których możemy potrzebować. Słowem, możemy uznać, że posiadana przez nas biżuteria to nic innego jak oszczędności, które możemy wykorzystać w razie potrzeby.
W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowej gotówki. W takim przypadku sprzedaż posiadanych precjozów jest dobrym, szybkim i bezpiecznym sposobem na jej zdobycie. Zdarza się jednak, że osoby, które chcą sprzedać swoją biżuterię zastanawiają się ile mogą na niej zarobić i czy nie będzie to stratą. Chcemy wiedzieć od czego zależy cena biżuterii. Sprawdźmy więc jak wygląda wycena biżuterii i na co zwracają uwagę firmy zajmujące się jej skupem.

Rodzaj metalu, z którego została wykonana biżuteria i jego waga

Podstawowym kryterium, które wpływa na wycenę biżuterii jest rodzaj metalu szlachetnego, z jakiego została wykonana. Oczywistym jest, że za ozdoby ze złota o wysokiej próbie dostaniemy więcej niż za srebro. Podczas wyceny biżuterii bierze się również jakość metalu a więc jego próbę a także wagę. Jeśli ozdoby posiadają kamienie szlachetne one również podlegać mogą wycenie.

Aktualne kursy na rynku

Waga metali szlachetnych to jedno. Pamiętajmy jednak, że ceny zarówno srebra, jak i złota nie są stałe. Dlatego też firmy zajmujące się skupem biżuterii muszą brać pod uwagę aktualne kursy złota lub srebra. W naszym kraju zwraca się uwagę na kursy londyńskiej giełdy i to ją warto monitorować, jeśli zależy nam na sprzedaniu biżuterii w dobrej cenie.

Ocena specjalisty

Wycena biżuterii powinna odbywać się pod okiem doświadczonego eksperta, który oceni nie tylko wagę kruszców czy kamieni szlachetnych oraz próbę złota lub srebra, ale również kunszt wykonania danej ozdoby. Zdarza się bowiem, że biżuterii w doskonałym stanie, która prezentuje wysoką wartość jubilerską i artystyczną nie opłaca się sprzedać w cenie wagi metalu i kamieni, ale jako wyrób jubilerski, który może zostać sprzedany w swoim kształcie. W takim przypadku możemy zazwyczaj liczyć na wyższą cenę, choć niestety, możemy mieć problem ze sprzedażą biżuterii od ręki.

Podsumowując, dobre miejsca skupujące biżuterię takie jak https://artar.eu/bizuteria biorą pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą wpływać na cenę biżuterii i dbają o to, by zawsze była ona jak najbardziej atrakcyjna dla klienta. Dlatego też, jeśli stoimy przed koniecznością sprzedaży swoich ozdób możemy mieć pewność, że wycena biżuterii będzie obiektywna i prawidłowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com