Praca dla aktywnych – propozycje

Nie wyobrażasz sobie spędzania ośmiu godzin za biurkiem i oglądania ciągle tych samych twarzy? Cenisz sobie aktywność fizyczną i chciałbyś właśnie z niej uczynić sposób na zarabianie? Jakie zawody mogą być dobre dla ludzi aktywnych? Oto kilka ciekawych propozycji.

Praca dla aktywnych – jak sprawdzić, czy jest dla Ciebie?

Określenie przyszłej ścieżki zawodowej, zwłaszcza dla ludzi młodych, bywa trudne. Warto jednak zawczasu zastanowić się nad swoim temperamentem i upodobaniami, aby później nie spędzać niepotrzebnie czasu w pracy, która nie przynosi żadnej satysfakcji. Postaraj się określić swoje cele zawodowe jeszcze przed rozpoczęciem przeglądania ofert pracy i wysyłania CV. Pomocne są w tym liczne testy znajdujące się w internecie lub rozmowa z doradcami zawodowymi, często zatrudnianymi obecnie na uczelniach wyższych.

Propozycje pracy dla aktywnych

Jeśli Twoją pasją jest wspinaczka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarabiać swoimi umiejętnościami i brakiem lęku wysokości na kolejne wyprawy. Alpiniści przemysłowi, bo o nich mowa, to specjaliści pracujący na wysokościach, wieszający reklamy czy myjący okna, których praca z pewnością nie należy do nudnych. Nie jest też najłatwiejsza, a wykonujący ją muszą liczyć się z sezonowością zleceń. Stawki w wysokości ok. 350-400 zł brutto za dzień pracy pozwalają jednak przetrwać w miarę spokojnie martwy sezon zimowy.

Dobrą ofertą pracy dla osób ceniących sobie zastrzyk adrenaliny w codziennych obowiązkach będzie również stanowisko kaskadera. Zawód ten wymaga również chęci nieustannego rozwoju, zdobywania wiedzy specjalistycznej i licencji oraz pracy nad swoją sprawnością. Wynagrodzenie kaskadera zależy od udziału w poszczególnych projektach. Na planie filmowym jego stawka dzienna wynosi ok. 1000 zł brutto. Znacznie więcej zarobi, biorąc udział w specjalnych show czy występach ze zorganizowaną widownią.

Jeśli szukasz innych ciekawych zawodów dla osób, które nie potrafią usiedzieć w miejscu, sprawdź oferty pracy na portalu Pracuj.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com