Dystrybucja chemii gospodarczej w Polsce

Jako konsumenci jesteśmy przyzwyczajeni do szerokiego wyboru środków chemii gospodarczej na sklepowych półkach. To między innymi zasługa importowanych do Polski produktów z Europy Zachodniej. Jak wygląda dystrybucja chemii gospodarczej w naszym kraju? Udzielamy odpowiedzi w artykule!

Import chemii gospodarczej

Według badań z 2019 roku Polska znajduje się na 11. miejscu w rankingu największych importerów środków chemii gospodarczej na świecie – nasz udział wynosi 1,9%. W Europie najważniejszym jeśli chodzi o sprzedaż tych produktów krajem są Niemcy. Największy udział w rynku mają środki piorące – w 2018 roku wygenerowały one aż 48% przychodu branży chemii gospodarczej. Innymi, ważnymi krajami produkującymi środki czystości, są: Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Francja, z czego Niemcy i Wielka Brytania odpowiadają za 48% całej europejskiej produkcji. To właśnie od producentów z tych państw pochodzi najwięcej importowanych produktów. Dystrybucja kosmetyków i chemii gospodarczej opiera się przede wszystkim na środkach z krajów Europy Zachodniej.

Czołowi producenci chemii gospodarczej

Dlaczego to właśnie w krajach zachodnioeuropejskich przemysł chemii gospodarczej jest aż tak rozwinięty? To zasługa między innymi możliwości wykorzystywania zaawansowanych technologii produkcyjnych, nad którymi czuwają specjaliści z branży. Wieloletnie doświadczenie producentów sprawia, że już opracowane formuły można udoskonalać i poprawiać, aby przynosiły jeszcze lepsze efekty. Zachodnioeuropejskie marki środków czyszczących i kosmetycznych proponują konsumentom różne produkty, dostosowane do spełniania konkretnych potrzeb. Eksperymentuje się również z kompozycjami zapachowymi, aplikacją i konsystencją, aby jeszcze bardziej usprawnić i ułatwić sprzątanie. W ten sposób na sklepowe półki trafiają produkty, które spełniają nawet największe wymagania klientów mieszkających w różnych krajach europejskich i nie tylko.

Mature woman choosing detergent in laundry section

Hurtownicy i dystrybutorzy zachodniej chemii gospodarczej w Polsce

Dzięki sprawnej dystrybucji droga od producenta środków czyszczących czy kosmetyków w Europie Zachodniej do sklepu w Polsce stała się naprawdę krótka. Korzystając z usług doświadczonych hurtowników i dystrybutorów możemy mieć pewność, że na półki sklepowe trafiają jedynie sprawdzone, skuteczne produkty. Doskonała znajomość rynku zagranicznego i tego, które środki są najbardziej doceniane w krajach producentów, a także zorientowanie się w potrzebach polskich konsumentów i ich wymagań – dzięki temu w ofercie znajdziemy naprawdę wartościowe artykuły. Dystrybutorzy oferują nam chemię gospodarczą (proszki, środki czyszczące do konkretnych typów powierzchni i wiele innych produktów), a także kosmetyki (między innymi szampony https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/szampony). Niektórzy dystrybutorzy sprowadzają również ulubione artykuły spożywcze – kawy, herbaty, słodycze i przekąski. Dzięki temu robiąc jedno zamówienie online uzupełnimy asortyment naszego sklepu o wiele różnych produktów.

Dlaczego warto sprzedawać chemię z Europy Zachodniej w Polsce?

Jest wiele powodów, które skłaniają nas ku temu, by w prowadzonych przez nas sklepach sprzedawać oryginalną chemię gospodarczą z państw zachodnioeuropejskich, a także kosmetyki i inne produkty. To łatwy sposób na uzyskanie wielu nowych klientów, którzy zostaną z nami na dłużej. Uzyskają dostęp do produktów, które są dla wielu nieosiągalne. W sklepie klienci będą mogli sami sprawdzić, czy środek im odpowiada, między innymi ze względu na zapach czy formę aplikacji. Sprowadzenie produktów dedykowanych danym powierzchniom czy stworzonych do usuwania konkretnych typów zabrudzeń to krok do zaspokojenia wszelkich potrzeb polskich konsumentów. Dzięki nam najskuteczniejsze i najbardziej doceniane produkty będą w zasięgu ich ręki. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na sprzedaż kosmetyków i artykułów spożywczych, damy klientom szansę na wyjście ze sklepu z torbami pełnymi ulubionych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com