Pozycjonowanie UK – SEO Wielka Brytania

Ekspansja firmy poza granice Polski to bardzo często zauważalne zjawisko, w szczególności w przypadku większych przedsiębiorstw. Pozyskiwanie nowych klientów z rynków zagranicznych może przynosić znacznie większe zyski, ale w dobie internetu niezbędne jest zadbanie o swoją stronę internetową, która będzie wizytówką marki. Jednym z najpopularniejszych kierunków rozwoju firmy jest Wielka Brytania. Jeśli chcesz rozszerzyć swoją działalność na ten kraj, to koniecznie sprawdź, na czym się skupić, aby pozycjonowanie strony internetowej Twojej firmy było efektywniejsze!

Pozycjonowanie w Wielkiej Brytanii – od czego zacząć

Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa była lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania w innych krajach, to musisz koniecznie zainwestować w działania SEO. Optymalizacja witryny pod tym kątem, a także dostosowana do wymagań i potrzeb potencjalnych klientów pozwoli Ci dotrzeć do nowych odbiorców Twoich usług. Pozycjonowanie stron w UK jest procesem wieloetapowym, który korzystnie wpływa na widoczność witryny www w wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. Wysokie miejsca w wyszukiwarce dają nie tylko szansę na dotarcie do nowych klientów, ale także:

  • zwiększyć świadomość marki,
  • budować pozycję lidera w branży,
  • zwiększać zaufanie do marki,
  • wyprzedzić konkurencję na rynku.

Pozycjonowanie stron internetowych powinno zacząć się od rzetelnej analizy, czyli wykonania audytu SEO. Rynek brytyjski na przestrzeni lat mocno się zmienił, a w szczególności po akcji Brexit oraz przez pandemię koronawirusa. Strata części partnerów biznesowych oraz klientów, a także konieczność zamknięcia wielu punktów stacjonarnych firm spowodowało, że ich obecność w internecie mocno się zaznaczyła.

Jeśli więc nasza strona internetowa ma dotrzeć do wielu nowych klientów i wyprzedzić konkurencję, to trzeba poświęcić na to trochę czasu, wysiłku i pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że jest do zadanie nie do zrealizowania. Przy odpowiednio zaplanowanej strategii SEO można osiągnąć zamierzone cele, ale to zadanie powinno się powierzyć doświadczonej osobie, takiej jak sprawdzony konsultant SEO.

Pozycjonowanie stron UK – dopasowanie treści do użytkownika

W obecnych czasach zdecydowana większość sklepów internetowych zaczyna przenosić swoją działalność do internetu. Widać ten trend także w Wielkiej Brytanii, również po zachowaniach klientów, którzy coraz chętnie kupują różne produkty online. Z danych wynika, że prawie 90 procentów klientów w ubiegłym roku kupowało ubrania w sieci. Zdecydowanie w górę poszła także sprzedaż wyposażenia do domu i ogrodu.

Jeśli chcemy osiągnąć dobre efekty pozycjonowania strony internetowej to powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby doskonale poznać swoją grupę docelową. Brytyjczycy uwielbiają kupować w znanych markach o ugruntowanej pozycji na rynku. Firma musi stać się w oczach odbiorców ekspertem w swojej branży. Z pewnością przydatne okażą się praktyki z marketingu internetowego, a ściślej mówiąc content marketingu.

Należy więc zadbać o to, aby na stronie znalazły się odpowiednie frazy kluczowe oraz ich zagęszczenie. Optymalizacja strony również przełoży się na skuteczne pozycjonowanie w UK. Nie od dziś wiadomo, że czynnikiem rankingowym jest merytoryczna i wartościowa treść oraz szybkość ładowania witryny. Ponadto teksty muszą być pisane w języku angielskim. W przypadku pozycjonowania stron w UK warto także uwzględnić język polski, ponieważ w Wielkiej Brytanii mieszka dosyć dużo rodaków i z pewnością dla części z nich witryna w PL byłaby atrakcyjniejsza.

SEO Wielka Brytania – jaka wyszukiwarka?

Jeśli chodzi o SEO UK to prym wiedzie wszędobylskie Google. Jest to największa światowa wyszukiwarka internetowa, a więc wytyczne dla webmasterów są takie same, jak w Polsce. Niegdyś dużą popularnością cieszyła się jeszcze wyszukiwarka Bing, ale obecnie nie ma szans w starciu z amerykańskim gigantem. Pozycjonowanie stron UK powinno więc spełniać wymogi Google, ale trzeba przy tym pamiętać, że algorytmy są stale aktualizowane i strategie SEO, które działały rok temu, niekoniecznie będą działać dzisiaj.

Jeśli więc chcesz, aby Twoja strona stale znajdowała się na wysokiej pozycji w Google, to powinieneś zadbać o stałą optymalizację contentową i techniczną strony, aby spełniała wymogi wyszukiwarki. Ponadto trzeba także opracować strategię link buildingu. Pozyskiwanie wartościowych linków jest jednym z czynników rankingowych nie tylko w Anglii, ale także w innych krajach. Istotne znaczenie ma jeszcze wybór domeny, która powinna być określana mianem ccLTD.

Pozycjonowanie strony www Wielka Brytania – podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych w Google, a także inne czynności wpisujące się w SEO UK to proces czasochłonny, ale dobrze zaplanowany może przynosić niesamowite efekty. Odpowiedni dobór fraz kluczowych, przyciągający uwagę content, pozyskiwanie wartościowych linków oraz optymalizacja strony www z pewnością pomogą w skutecznym pozycjonowaniu. To z kolei przełoży się na wyższe pozycje danej usługi w wynikach wyszukiwania. Warto dodać do pozycjonowania strony jeszcze reklamy w Google Ads i social media, które są niezwykle popularne w tym kraju. Więcej na temat pozycjonowania stron w Google w Wielkiej Brytanii przeczytasz na https://rankarchitects.com/pl/pozycjonowanie-stron-uk/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com