Architekt krajobrazu na uniwersytecie musisz zrównoważyć terminy projektowania i pisania z życiem społecznym i naciskiem na finansowaniem zwykłego życia. Człowiek daje z siebie naprawdę wszystko, ale trzeba sobie uświadomić że studiowanie nie jest w stanie w pełni przygotować człowieka do realnej pracy w tym zawodzie. W dzisiejszym artykule dowiesz się, co powinieneś wiedzieć lub zrobić, poza tym, co ci prawdopodobnie powiedzieli ci nauczyciele, aby odnieść sukces w ciągu pierwszych kilku lat swojej kariery w ogrodnictwie.
To nie jest obóz dla rekrutów.
Pamiętaj, że twoja praca nie jest kontynuacją uczelni, a pracodawca nie będzie twoim trenerem. To jest ważne do uświadomienia. Większość pracodawców będzie oczekiwała, że skorzysta z twoich doświadczeń, które w ich mniemaniu już masz – w końcu zdałeś egzaminy zawodowe. Bądź typem pracownika, którego byś zatrudnił, gdybyś był pracodawcą – ponieważ terminy i koncepty to także pieniądze, nie tylko pomysły.
Bądź chłonny jak gąbka.
Ucz się jak najwięcej i jak najszybciej zdobądź doświadczenie, dzięki czemu będziesz mógł rozgałęzić swoją wiedzę i robić swoją własną działalność, jeśli tego chcesz. Będziesz popełniał błędy, więc musisz się na nich uczyć. Na przykład możesz zmierzyć się z niektórymi terminami projektu dotąd nieznanymi lub mieć problem w odniesieniu do wymaganych standardów prezentacji. Nie martw się. Pracuj ciężko w zorganizowany sposób i okazuj na każdym kroku chęć uczenia się nowych umiejętności i zdobywania nowej wiedzy. Skorzystaj z tych pierwszych kilku lat w zawodzie, aby dowiedzieć się, co może być Twoim preferowanym obszarem specjalizacji i bez względu na to czy będzie to projektowanie zielonej przestrzeni miejskiej czy http://greensolutions.com.pl/uslugi/nawadnianie-ogrodow/ – kontynuuj pracę w tę stronę. Dla niektórych nie ma nic bardziej wyzwolonego i satysfakcjonującego niż w końcu bycie swoim własnym szefem.
Bądź otwarty na możliwości.
Jeśli masz szansę na pracę za granicą – wykorzystaj ją. Poznasz wspaniałych ludzi i zdobędziesz ogromne doświadczenie. Tu daje perspektywy, po które należy sięgnąć. Kto wie, może Ci się tak spodoba, że zostaniesz architektem ogrodów na arenie międzynarodowej?
Zdejmij z okularów różowe szkła.
Nie możesz oczekiwać, że twoja praca będzie zawsze pełna kreatywnych prac projektowych we wczesnych stadiach kariery. To zależy od kraju, w którym się znajdujesz. Dużo czasu na początku pewnie spędzisz nad projektami koncepcyjnymi dotyczącymi dużych projektów. Twoją pracę będą wypełniać póki co nudne standardowe szczegóły. Wtedy to będzie najwyższy priorytet, ale gdy dojdziesz do pułapu bardziej doświadczonych pracowników na pewno będziesz mógł liczyć na ciekawsze realizacje.
Na koniec pamiętaj: Jeśli uważasz, że nie jesteś odpowiedni do tej pracy lub pewnej szczególnej specjalizacji w pracy jako architekt krajobrazu, spróbuj czegoś innego. Oceń swoje umiejętności. Może to być konieczne, a zdecydowanie lepiej jest podjąć zmiany wcześniej, niż później po wielu latach pracy w zawodzie, który cię nie cieszy.
Jeśli potrzebne jest Wam dobre i solidne biuro architektoniczne, warto korzystać z usług firmy, która ma nie tylko historię i doświadczenie, ale przede wszystkim portfolio zrealizowanych prac. Można dzięki temu zobaczyć, czy projekty realizowane w danym biurze odpowiadają naszym potrzebom i oczekiwaniom. Jeśli architekt nie ma dobrego portfolio, lepiej nie ryzykować. Ja bym tak w ciemno nie kupił usług żadnego fachowca.