Czas na polowanie na najlepsze oferty last minute!

Jeśli musisz wyruszyć w drogę z bardzo krótkim czasem realizacji, możesz spodziewać się najwyższej ceny za hotel, lot, wynajem samochodu i inne potrzeby. W końcu niektóre programy członkostwa linii lotniczych i hoteli nie pozwalają na rezerwację w ostatniej chwili, co oznacza, że gotówka będzie najważniejsza – a twoje opcje mogą być ograniczone.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na złagodzenie tego powszechnego problemu. Istnieją specjalne strategie, których można użyć podczas polowania na najlepsze oferty last minute. Sprawdź te krótkie porady, aby dowiedzieć się, jak podróżować spontanicznie – za mniej.

Użyj wysiłku wieloplatformowego w wyszukiwaniu

Kiedy większość z nas przygotowuje się do podróży, udajemy się na zagregowaną stronę, która wyszukuje wiele linii lotniczych lub hoteli i zwraca najlepsze oferty. To zdecydowanie powinno być częścią twoich planów polowań na podróże, ale nigdy nie powinna być jedyną jego częścią.

Zamiast tego powinieneś zastosować strategię wieloplatformową. Po sprawdzeniu stron zagregowanych zwróć uwagę, które firmy oferują najlepsze ceny. Następnie przejdź do indywidualnych stron internetowych linii lotniczych, hoteli i / lub wypożyczalni samochodów z tymi niskimi cenami, aby sprawdzić, czy oferują lepsze oferty bezpośrednio na swoich stronach. Jeśli nie, podnieś telefon i zadzwoń.

Możesz używać tej samej strategii w każdym hotelu, linii lotniczej lub innej firmie. Chociaż takie podejście wymaga więcej czasu i tworzy dodatkową pracę, zdecydowanie warto poświęcić czas. Jeśli zaoszczędzisz 24 zł za noc za pomocą tej metody i planujesz zostać na pięć nocy, oznacza to oszczędność 120 zł.

Sprawdź oferty podróży last minute

Nawet jeśli Twoim celem podróży jest konkretne miejsce i chcesz się tam udać z pomocą konkretnego biura podróży, powinieneś również umieścić kilka dodatkowych firm w kręgu swoich zainteresowań, jeśli podróż ta ma odbyć się w najbliższej przyszłości.

Na przykład możesz wypróbować https://last-minute.io i tam wyszukiwać według swoich kryteriów podróży. Należy jednak pamiętać, że strony te wydają się oferować lepsze oferty dla osób podróżujących last minute, niż dla tych, którzy dowiedzą się, że muszą podróżować z powodów nie relaksujących. Innymi słowy, możesz znaleźć niesamowitą ofertę wycieczki do Egiptu, która będzie mieć miejsce za tydzień, ale mniej ofert na wymaganą szybką, biznesową podróż do Chicago w następny weekend.

Jeśli jednak oferty, których szukasz mogą być związane ze spontaniczną decyzją 0 możesz znaleźć ceny do 75% od normalnych kosztów na tych stronach. Firmy takie jak linie wycieczkowe i kurorty chcą zapełnić dostępne pokoje, gdy inni podróżni anulują w ostatniej chwili, a ich utrata może być twoją korzyścią. Jeśli okaże się, że nagle masz wolny tydzień, warto zarezerwować sobie nieplanowane wakacje w tych lokalizacjach.

Jeśli możesz sobie pozwolić na taką spontaniczność finansową, jak i powiązaną z organizacją czasu – zdecydowanie nie ma się co opierać, bowiem takie oferty są najlepsze i najbardziej opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com