Firmowe przyjęcie wigilijne – na to uważaj

Wigilia firmowa popularnie zwana „śledzikiem” bez wątpienia jest okazją do nawiązania bliższych relacji ze współpracownikami i spędzenia z nimi czasu bez presji, jaką niosą ze sobą terminy realizacji zadań oraz projektów. W miłej, serdecznej atmosferze składane są życzenia świąteczne, a przy poczęstunku porusza się tematy, na które w codziennym, służbowym biegu brakuje czasu. Na co uważać, by miłe spotkanie nie zamieniło się w katastrofę?

Różne wyznania, poglądy i osobowości

Oferty pracy dostępne np. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl nie dzielą kandydatów ze względu na ich wyznania i poglądy polityczne. Praca jest więc miejscem, w którym gromadzi się grupa zupełnie odmiennych od siebie ludzi. Często różnią się oni między sobą pod każdym względem, przez co trudno jest nawiązać relacje bliższe, niż wymaga tego potrzeba współpracy.

O czym pamiętać?

Różnice poglądów i wyznań to podstawowa rzecz, o jakiej należy pamiętać nie tylko podczas firmowego spotkania wigilijnego, ale też już na etapie jego organizowania. Nie każdy bowiem musi obchodzić Boże Narodzenie. Mając w zespole takie osoby nie pomijaj ich podczas tworzenia listy uczestników. Również do nich wystosuj zaproszenie do udziału w spotkaniu. Nie zapomnij jednak poinformować zainteresowanych o tym, jaki charakter będzie miało wydarzenie.

Nie komentuj nieobecności na spotkaniu

W każdej firmie są osoby, które z różnych powodów nie uczestniczą w spotkaniach towarzyskich organizowanych przez pracodawcę. Uszanuj ich decyzję i nie komentuj, jeśli po raz kolejny kolega z zespołu nie pojawił się na firmowym „śledziku”. Za wszelką cenę staraj się unikać negatywnego komentowania tej sytuacji i nie sprzyjaj tworzącym się w ten sposób plotkom.

Nie poruszaj tematu firmowych problemów

O tym, że warunki pracy mogłyby być lepsze, a kondycja firmy w ostatnim czasie podupada, zapewne rozmawiacie ze współpracownikami wielokrotnie podczas cyklicznych zebrań lub przerw na kawę. Nie psuj nimi świątecznej atmosfery „śledzika”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com