Paintball – 6 cennych wskazówek przed pierwszą rozgrywką

Nie bój się odwiedzić sklep paintball i przygotować do gry. Uderzenie boli mniej, niż można byłoby się tego spodziewać. Tak, może ukłuć, tak, może nawet zostawić ślad, ale chwilę lub dwie później zapomnisz o tym i będziesz gotów wrócić do gry.

Niektórzy nowi gracze tak martwią się oberwaniem z kulki, że całą pierwszą grę chowają się za drzewem! Jest to nie tylko dość nudny sposób na spędzenie pierwszej gry w paintball, ale także nie jest to szczególnie dobry sposób na nieuniknięcie trafienia.

Wynika to z faktu, że lepsi gracze szybciej poruszają się na znacznie lepszych pozycjach, co stawia Cię w niekorzystnej sytuacji. Nie bój się – sprzęt do paintballa to tylko farba!

Jeśli naprawdę martwisz się trafieniem, załóż lekkie rękawiczki i kilka dodatkowych warstw pod kombinezonem. Możesz się rozgrzać, ale prawdopodobnie nic nie poczujesz.

Pamiętaj, aby zawsze zakładać maskę w obszarach paintballowych

Nie można nie docenić znaczenia tej reguły. Ochrona twarzy to najlepszy sposób, aby Twoja pierwsza gra w paintball była tak bezpieczna i przyjemna, jak to tylko możliwe.

Nie zdradzaj swojej pozycji, jeśli będzie to niekorzystne dla ciebie

Wystrzelenie pistoletu zdradzi twoją pozycję. Zasadniczo istnieją tylko trzy powody, aby wystrzelić:

1. Możesz zobaczyć przeciwnika i wiesz, że masz duże szanse na trafienie go.

2. Wiesz, że twój przeciwnik jest za osłoną, i chcesz go tam zatrzymać, kładąc grad farby, aby kolega z drużyny mógł przejść na nową pozycję.

3. Chcesz sprawdzić czy marker działa prawidłowo.

Nie marnuj farby, strzelając do przeciwników, którzy są zbyt daleko lub zbyt głęboko w ukryciu. Zamiast tego pozostań szybki i cichy, dopóki nie znajdziesz lepszej pozycji.

4. Pamiętaj, że zauważenie przeciwnika jest ważną zaletą

W paintball gracz, który nie widzi swojego przeciwnika, nie pokona go. Nowi gracze często kuszą się, aby nie podnosić głowy. Ale w rzeczywistości jest to niebezpieczna taktyka, ponieważ może pozwolić wrogim graczom otoczyć cię, zanim będziesz miał szansę odpowiedzieć.

Pamiętaj, aby szybko i ostrożnie zeskanować obszar wokół siebie, aby zidentyfikować przeciwników i pozycje strategiczne. Najlepiej, spróbuj to zrobić w niecałe trzy sekundy. Wynika to z tego, że przeciwnik cię zauważa, jedna sekunda, aby celować, i jeszcze jedna sekunda, aby pokryć cię farbą!

5. Nie wystawiaj więcej swojego ciała niż musisz…

Kiedy wyskakujesz z ukrycia, aby rzucić okiem, staraj się odsłonić jak najmniej powierzchni ciała przeciwnikowi. Najlepiej na tyle, aby zobaczyć i wystrzelić.

Jeśli patrzysz w prawo ze swojej osłony i dostrzegasz przeciwnika, ogólnie dobrze jest wyskoczyć, aby strzelić z lewej strony osłony. Będą oczekiwać, że znów przyjdziesz z prawej strony, więc zmieniając pozycję utrudniasz przeciwnikowi wystrzelenie w Twoją stronę.

6. Rozmawiaj z kolegami z drużyny jak najwięcej

Wiedza to coś, co może wpłynąć na to, że wygrasz lub przegrasz w paintball. Komunikując się ze swoim zespołem, dzielisz się swoją wiedzą z całą grupą.

Komunikacja przed grą jest niezbędna. Opracowując prosty plan, na przykład przydzielając graczy do różnych pozycji na boisku, uczynisz swoją drużynę o wiele bardziej efektywną.

Artykuł pomógł nam przygotować renomowany sklep paintball.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com