Nasz życiorys powinien być cyklicznie aktualizowany. Dzięki temu będziemy w stanie nadążać za zmianami rynku, a także pozostaniemy atrakcyjnie pod kątem potencjalnego procesu rekrutacyjnego. By zachować wysoki poziom CV, należy co jakiś czas aktualizować zawarte w nim informacje.
Zmiana stanowiska
Szczególnie cenną informacją z perspektywy rekrutera są wszelkie zmiany stanowisk. Jeśli nasz status zawodowy uległ zmianie, powinniśmy ten fakt uwzględnić w naszym CV. Dotyczy to zarówno awansów wewnątrz firmy, jak i osiągnięć w formie np. wolontariatu, stażu bądź odbytego kursu, który pozwolił nam na rozszerzenie kompetencji. Zmian powinniśmy dokonać zarówno w pliku tekstowym naszego życiorysu, jak i na stronach internetowych, gdzie go umieściliśmy np. na portalu Pracuj.pl.
Zakres obowiązków
Dobrym rozwiązaniem na aktualizację CV jest dopisanie zakresu naszych obowiązków. Nie zawsze bowiem nazwa stanowiska odzwierciedla nasze umiejętności oraz to, co potrafimy. Zakres obowiązków powinien być bardzo często uzupełniany, ponieważ z czasem może ich przybyć tak wiele, iż te cenne mogą zostać pominięte. Jeśli nie znamy ich dokładnie, możemy sięgnąć do naszej umowy o pracę, gdzie powinny być wyszczególnione.
Nowe wykształcenie
Bardzo ważnym punktem aktualizacji życiorysu jest uzupełnianie naszego wykształcenia. Dotyczy to zwłaszcza studiów wyższych, a także podyplomowych. Musimy jednak pamiętać, iż przyszły pracodawca będzie żądał od nas potwierdzenia wykształcenia. Powinniśmy zatem mieć przy sobie dyplom ukończenia studiów bądź inne dokumenty poświadczające nasz status naukowy.
Forma graficzna nadążająca za trendami
Jeśli przez długi czas nie poszukiwaliśmy pracy, warto odświeżyć formę graficzną naszego CV. Najlepiej, jeżeli zrobimy to za pomocą gotowych narzędzi, dopasowanych do panujących trendów. W ten sposób będziemy mieć pewność, iż stworzyliśmy atrakcyjny wizualnie życiorys, który zwraca uwagę rekrutera.