Parkiet parkietowi nierówny: który wybrać?

Który typ podłogi drewnianej wybrać? W tym artykule znajdą Państwo wskazówki dotyczące wyboru, zakupu i konserwacji podłogi, sposobu jej instalacji i wyboru między laminatem, drewnem inżynieryjnym i podłogami z prawdziwego drewna.

Od nowoczesnego laminatu po drewno liściaste pochodzące z recyklingu, ciepło i faktura drewnianych podłóg – czy to faux, czy prawdziwa okazja – jest popularnym wyborem dla właścicieli domów.

Zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat różnych dostępnych rodzajów podłóg drewnianych, w tym zalet, wad i kosztów:

Podłogi laminowane – co to jest?

Podłoga laminowana to ściśnięta deska z płyty pilśniowej, pokryta fotograficznym obrazem drewna z nakładką ochronną.

Ile kosztują podłogi laminowane? Ceny zaczynają się od niedużych kwot za metr kwadratowy, ale pamiętaj, że najtańsze rodzaje są gładkie i nie wyglądają szczególnie realistycznie. Fazowane krawędzie, bardziej zróżnicowany zestaw zdjęć i wytłoczone elementy, takie jak sęki, nadają bardziej naturalny wygląd i teksturę, ale będą kosztować więcej. Są też marki, które oferują więcej opcji premium.

Gdzie układać podłogi laminowane? Obszary o dużym natężeniu ruchu, które będą wymagały częstego czyszczenia, takie jak pokoje dzienne, gabinety i pokoje zabaw. Niektóre produkty zawierają wodoodporny rdzeń, który według producentów nadaje się do łazienek i kuchni. Jeśli planujesz zająć się tymi pokojami, zapoznaj się z naszymi przewodnikami dotyczącymi planowania kuchni i łazienki

Inżynierskie podłogi drewniane: co to jest?

Każda drewniana deska podłogowa składa się z trzech lub czterech warstw drewna, sklejonych ze sobą w celu utworzenia deski o grubości około 14 mm. Na wierzchu znajduje się fornir z prawdziwego drewna o grubości około 4 mm, co oznacza, że można go przeszlifować i poddać obróbce w celu przywrócenia oryginalnego wykończenia, jeśli zostanie on zadrapany, zużyty lub uszkodzony. Czasami jest dostępny z instalacją która nie wymaga kleju.

Gdzie układać drewniane podłogi inżynierskie? Pokoje dzienne, jadalnie, sypialnie, kuchnie. Chociaż jest bardziej odporny na wypaczanie niż lite drewno, nadal najlepiej go unikać w miejscach, w których będzie narażony na dużo wilgoci, takich jak łazienka. Najlepiej unikać w schodach, gdzie układanie jest czasochłonne i kłopotliwe. Osiągnięcie dobrego wykończenia również na rogach może być trudne – na przykład wokół cokołów zlewu.

Podłogi z litego drewna – co to jest?

Każda deska z litego drewna jest wykonana z jednego kawałka drewna, zwykle o grubości 18-20 mm. Zazwyczaj jest montowany za pomocą wpustu i wpustu. Wszystkie rodzaje drewna mają wskaźnik twardości, który wskazuje, jak łatwo można je uszkodzić, wgniatać lub nosić podczas codziennego użytkowania. Podłogi z litego drewna można przeszlifować z powrotem, aby przywrócić wykończenie.

Nie przypadła Ci do gustu żadna z wyżej wymienionych podłóg? Szukasz jeszcze czegoś innego, co odpowie na wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby? Spójrz na to, co może Ci zaoferować Parkiet Hajnówka a dylemat będzie rozwiązany!

One Comment on “Parkiet parkietowi nierówny: który wybrać?”

  1. Jeśli chcecie kupić wyposażenie łazienki online, warto przede wszystkim dokładnie ustalić plan całej aranżacji, ocenić, na co sobie możemy pozwolić w przypadku ograniczonego miejsca, dokładnie wymierzyć wszystkie elementy. Dzięki temu zakupy w sieci będą dużo łatwiejsze, a zakupione rozwiązania w stu procentach będą dopasowane do potrzeb konkretnego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com