Nowe mieszkania w Warszawie – ceny i opcje wykończenia

 

 

Zakup nowego mieszkania w Warszawie to spora cena. Z jakimi kosztami muszą liczyć się osoby planujące taką inwestycję? Gdzie można kupić nowe mieszkania w niskiej cenie? Jakie opcje wykończenia przygotowali dla klientów deweloperzy? Przyglądamy się aktualnym ofertom na stołecznym rynku nieruchomości.

 

Mieszkania w Warszawie od deweloperów – ile kosztują?

Średnia cena za jeden metr kwadratowy nieruchomości w Warszawie przekroczyła już 10 tysięcy złotych. Tyle trzeba zapłacić za mieszkania położone w centrum miasta, zarówno na te z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

 

Nadal jednak można spotkać się z przystępnymi cenowo ofertami, chociaż już w gorszych lokalizacjach – z dala od centrum. To nieruchomości, na które decydują się osoby z mniejszym budżetem. Wtedy własne „M” można kupić w cenie rozpoczynającej się od około 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

 

Tanie mieszkania w Warszawie – jakie lokalizacje wybrać?

Aby kupić tanie lokalne mieszkalne w Warszawie, warto skoncentrować się na lokalizacjach na obrzeżu miasta. Gdy poszukiwane są niedrogie mieszkania Mehoffera na Tarchominie to jedna z lokalizacji, w których można kupić je od dewelopera w przystępnych cenach.

 

Białołęka, na terenie której znajduje się Tarchomin, oferuje mieszkania w cenie na atrakcyjnym poziomie. Podobnie jest w przypadku innych obrzeżnych dzielnic, między innymi Wawer, Rembertów, Wesoła, Ursus.

 

Nowe mieszkania w Warszawie – jakie wykończenia są dostępne?

Deweloperzy oferujący mieszkania w Warszawie mogą zaprezentować je klientom w dwóch wariantach wykończeniowych:

  • standard deweloperski
  • standard pod klucz

 

Większość kupujących decyduje się na pierwszą opcję, czyli na standard deweloperski. Wówczas klient musi samodzielnie wykończyć nieruchomość – samodzielnie albo z pomocą ekipy wykończeniowej. Gdy jest ona wykańczana we własnym zakresie, wtedy koszty są najniższe.

 

Z kolei standard pod klucz jest bardzo wygodną opcją, ponieważ wtedy mieszkanie wykańcza ekipa współpracująca z firmą deweloperską. Wtedy klient musi jedynie wybrać odpowiedni rodzaj materiałów z katalogu, co może także zrobić razem z projektantem wnętrz. Ceny wykończenia pod klucz zaczynają się od około 700 złotych za metr kwadratowy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com