Środki z UE – na co najlepiej je wykorzystać w firmie?

Fundusze unijne towarzyszą nam na co dzień, a środki z UE można pozyskać na wiele przeróżnych inwestycji. Wśród nich sporo jest możliwości uzyskania funduszy na edukację, kształcenie i podnoszenie kompetencji zawodowych osób z różnych branż czy mieszkających na różnych terenach. Fundusze unijne w firmie to doskonała opcja, jeśli chcemy zadbać o kwalifikacje pracowników. Można dzięki nim stworzyć wiele skutecznych szkoleń, które wpłyną na jakość funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

Aby skorzystać w firmie z funduszy unijnych, na początku warto nieco poznać tę tematykę. Programów, dofinansowań i możliwości, jeśli chodzi o uzyskanie świadczeń unijnych jest całe mnóstwo. Najczęściej konieczne jest złożenie wniosku, spełnienie wielu formalności, a także wpasowanie się w charakterystykę beneficjentów danego projektu czy działania. Nie ma sensu składać bowiem wniosku o dofinansowania w tych projektach, w których nie spełniamy kryteriów.

Warto inwestować w edukację

Wśród różnych dofinansowań unijnych, fundusze na edukację są wyjątkowo popularne. Są one skierowane do różnych grup wiekowych i społecznych. Bardzo popularne są szkolenia dla młodzieży, szczególnie tej zagrożonej wykluczeniem – z terenów wiejskich lub mającej problemy edukacyjne w ramach standardowej edukacji. Popularne są również szkolenia dla osób bezrobotnych w różnym wieku, które pozwalają na zdobycie w krótkim czasie nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Z funduszy unijnych mogą również korzystać przedsiębiorstwa, które chętnie decydują się na projekty związane z edukacją, podwyższaniem kwalifikacji i rozwojem nowych umiejętności. Dzięki środkom z funduszy kursy i szkolenia dla pracowników mogą być sporo tańsze niż zwykle. Pracodawca dopłaca bowiem niewielką kwotę w porównaniu do tego, ile zyskuje ze środków unijnych.

Szkolenia na odpowiednim poziomie

Aby kursy, szkolenia czy inne formy dokształcania zawodowego faktycznie przynosiły wymierne efekty, powinny być realizowane według najwyższych standardów. Wybór firmy szkoleniowej, która zrealizuje szkolenie, nie powinien więc być przypadkowy. W poszukiwaniu dobrych, profesjonalnych ofert warto zwracać uwagę na ośrodki kształcenia, które mają wypracowaną renomę, cieszą się dobrą opinią wśród osób, które już korzystały z ich usług, mają solidnie stworzone programy edukacyjne na każdym szkoleniu, dysponują dobrym zapleczem dydaktycznym oraz profesjonalną kadrą wykładowców. Poszukiwanie dobrego szkolenia może być czasochłonne, warto jednak przejrzeć kilka czy nawet kilkanaście różnych ofert. Najmniej istotnym aspektem podczas wyboru firmy szkoleniowej, powinny być ceny kursów. Szukanie najtańszych opcji nie jest dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na jakości kształcenia i na zdobyciu umiejętności, które faktycznie będą przydatne i pozwolą na rozwój zawodowy. Tanie szkolenia często prowadzone są z niewielką dbałością o poziom merytoryczny – może się więc okazać, że co prawda zaoszczędzimy na kosztach szkolenia, ale zdobyta wiedza również nie będzie zbyt duża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com