Notesy z logo – czy warto?

Obecnie wykorzystuje się różnego rodzaju strategie marketingowe mające na celu zwiększyć rozpoznawalność danej marki. Mimo że wiele z nich prowadzonych jest online, to jednak wciąż warto inwestować również w działania offline. Do skutecznych a jednocześnie nieobciążających firmowego budżetu strategii marketingowych, należy wykorzystywanie różnego rodzaju gadżetów reklamowych. Z produktów takich mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i klienci firmy. Ważne jednak, by były one funkcjonalne. Z tego powodu dużym zainteresowaniem zarówno wśród niewielkich, jak i sporych przedsiębiorstw cieszą się na przykład notesy z logo. Czy jednak warto w nie zainwestować? Podpowiadamy.

Skuteczność reklamowa notesów na zamówienie

Notesy firmowe to jedne z najpopularniejszych gadżetów reklamowych wykorzystywanych w firmach o różnym profilu. Poza tym, że ich główną funkcją jest reklamowanie danego przedsiębiorstwa, niosą za sobą również wartość użytkową. Z tego powodu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów i są przez nich chętnie wykorzystywane. To z kolei sprawia, że firma, inwestując stosunkowo niewielką sumę, może liczyć na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki. Notesy na zamówienie są chętnie wykorzystywane zarówno przez nowo powstające firmy, jak i te, które funkcjonują na rynku już od pewnego czasu ze względu na to, że są to tanie i bardzo skuteczne gadżety.

Jeśli chodzi o ich skuteczność reklamową ze względu na to, że są one funkcjonalne, ponieważ dla wielu osób robienie notatek jest czynnością naturalną, osoba posługująca się takim notesem, zwiększa widoczność naszej marki. Umieszczenie logo na notatniku, pozwala więc skutecznie promować firmę. Dlatego niezależnie od tego czy z takiego notatnika będzie korzystał klient, partner biznesowy czy pracownik, naturalnie, a czasami nawet nieświadomie, będzie zwiększał rozpoznawalność naszego brandu.

Notesy z logo jako element wyposażenia stanowiska pracowniczego

Obecnie wiele firm decyduje się na to, by zainwestować w notesy na zamówienie, które będą obrandowane ich logiem i z których będą korzystali ich pracownicy. Takie wyposażenie stanowiska pracowniczego powinno być już normą, zwłaszcza w przypadku osób, których praca polega przede wszystkim na osobistym kontakcie z klientem. Notatniki z logo są nie tylko miłym upominkiem dla pracownika, który może wpłynąć na jego postrzeganie pracodawcy i lojalność wobec firmy, ale przede wszystkim będą one wyglądały profesjonalnie w oczach klienta. Dlatego podczas spotkań z kontrahentami czy prezentacji oferty pracownik, wykorzystując notatnik z logo, sprawia wrażenie bardziej profesjonalnego. Dodatkowo klient, któremu zostanie zaprezentowana oferta w tak obrandowanym arkuszu, bez wątpienia zapamięta naszą markę. Dlatego później dokonując decyzji zakupowych, być może zdecyduje się właśnie na tę firmę, którą już kojarzy, a więc wybierze naszą ofertę.

Notesy firmowe jako upominek dla klientów

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto wykorzystywać notatniki firmowe jako gadżety reklamowe przekazywane klientom, na przykład podczas różnego rodzaju targów, konferencji i innych eventów. Bez wątpienia, warto zainwestować w takie produkty, ponieważ ich koszt jest niewielki, a wartość reklamowa, jaką niosą, zazwyczaj znacznie przewyższa cenę takiego zamówienia. Z tego powodu, planując uczestnictwo w różnego rodzaju eventach, ale również goszcząc kontrahentów czy klientów w siedzibie firmy, warto zamówić notesy z nazwą lub logo firmy. Takie produkty mogą być wspaniałym gadżetem reklamowym dla klientów, a wręczenie takiego upominku może być miłym początkiem rozmowy.

Jeżeli klient chętnie korzysta z gadżetów, a ze względu na to, że notes jest funkcjonalnym przedmiotem, istnieje duża szansa, że osoba obdarowana często będzie go wykorzystywała, prezentuje nasz logotyp postronnym osobom. Oglądając logo czy też nazwę firmy, utrwalamy sobie jej identyfikację wizualną w głowie. Dzięki temu takie notesy mogą szerzyć świadomość istnienia naszej marki wśród osób, które odwiedzą targi czy naszą firmę, ale także postronnych użytkowników, którzy na przykład znajdują się w pobliżu wykorzystujących taki notes osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com