Największe biurowce dla biznesu w Polsce

Biznes to potęga, dlatego nic dziwnego, że biurowce dla biznesu muszą robić nie mniejsze wrażenie2 – a ich potęga przejawia się nie tylko w wielkości samej w sobie, ale i w wielkości wykonania. Oczywiście te robiące największe wrażenie można spotkać przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, niemniej jednak te znajdujące się w Polsce sprawiają, że również nie mamy się czego wstydzić pod tym względem.

Jakiś czas temu znany portal związany z tematyką nieruchomości opublikował wyjątkowy ranking, w którym znajduje się lista 10 największych istniejących w naszym kraju biurowców. Co ciekawe, wszystkie są zlokalizowane w stolicy Polski. Warto przyjrzeć się tej interesującej liście nieco bliżej.

Miejsce 1 → Rondo 1

Mowa o Rondzie ONZ. To właśnie tam mieści się największy w Polsce biurowiec znany właśnie jako Rondo 1. Cały obiekt  ma 57 tys. mkw – co naprawdę robi wrażenie. Jest już aktywnie wykorzystywany od 10 lat, bowiem w 2006 roku został oddany do użytku. Jego właścicielem jest spółka celowa należąca do zarządzanego przez private equity MGPA funduszu MGPA Europe Fund II. Będąc w Warszawie tego miejsca po prostu nie da się ominąć. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Miejsce 2 → Warsaw Financial Center

Ten budynek będący drugim największym pod względem wielkości biurowcem dla biznesu liczy sobie 49,8 tys. mkw.. Znajduje się dokładnie Warsaw Financial Center przy ul. Emilii Plater 53. Ma za sobą większy okres działalności niż obiekt wymieniony jako jedynka, bowiem tenże został oddany do użytku w roku 1998. Należy od fo konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III. Powstał on z ramienia funduszu inwestycyjnego, który jest zarządzany przez Tristan Capital Partners.

Miejsce 3 → Puławska Financial Center

Tutaj mamy do czynienia z biurowcem znajdującym się przy ulicy Puławskiej 15. Jest on na 3 miejscu pod względem wielkości jako biurowiec w Warszawie, a także i w całej Polsce. Podobnie jak nr dwa i ten został oddany do użytku dla biznesu w roku 1998. Jego wielkość to 49,1 tys. mkw.

Miejsce 4 – PZU Tower

Usadowiony przy al. Jana Pawła II 24 PZU Towar to kolejny robiący wrażenie budynek. Został umieszczony na zaszczytnym miejscu 4 w ustanowionym rankingu największych biurowców. Jest on w użyciu od roku 2000. W przypadku tego obiektu mamy do czynienia z wielkością o wymiarach 47,1 tys. mkw.

Miejsce nr 5→ Marynarska Business Park

Marynarska Business Park to budynek, biurowiec dla biznesu jak sama nazwa wskazuje który uplasował się w pierwszej piątce rankingu największych biurowców. Zlokalizowany jest on przy warszawskiej ul. Taśmowej 7. Fundusz Heitman European Property Partners IV (HEPP IV) jest jego właścicielem. Ten imponujący budynek zajmuje 45,4 tys. mkw. a w roku 2008 zaczęło się jego intensywne użytkowanie.

Miejsce nr 6 →  Ochota Office Park

Ostatnim budynkiem z listy, o jakim chcemy wspomnieć jest biurowiec znany jako Ochota Office Park, Mieści się on w słynnych Al. Jerozolimskich 181 a jego wielkość 44,6 tys. mkw. 6 to miejsce pracy dla wielkiego grona pracujących w stolicy biznesmenów. Oddano go do użytku w roku 1999.

Ranking opracowano wspólnie z firmą oferującą gotowe projekty architektoniczne http://pracownia-projekty.dom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com