Zrób to sam: podanie o przeniesienie na inne stanowisko

Pisanie podania o przeniesienie na inne stanowisko jest często tematem, który zastrasza wielu ludzi. Być może sam pomysł pisania powstrzymuje ludzi od tego. To naprawdę nie jest tak trudne, jak myślisz. W końcu to tylko lista Twoich doświadczeń, umiejętności, wykształcenia i historii pracy. Problemem może być określenie właściwego wzoru dla umiejętności zawodu.

Może to być również kwestia że musi być to napisane w prawidłowym formacie z poprawnymi czcionkami i wcięciami. Niezależnie od powodu, wiele osób panikuje, kiedy nadchodzi czas, aby wysłać nowe podanie o przeniesieni na inne stanowisko.

Nie ma się czego obawiać, gdy znasz podstawy. Jeśli całkowicie utkniesz, zawsze możesz zatrudnić kogoś do napisania swojego podania, albo jeszcze lepiej – skorzystać z darmowych wzorów takich podań, jakie możesz znaleźć na licznych stronach w sieci internetowej. W tym artykule omówimy niektóre z podstawowych zasad pisania takiego podania.

Jaki styl najlepiej używać do napisania takiego podania?

To zależy od doświadczenia, historii pracy i rodzaju stanowiska, na które chcesz się przenieść. Jeśli chcesz pozostać w bieżącym obszarze pracy, warto rozważyć wznowienie chronologiczne. Jeśli po prostu aktualizujesz życiorys i nie chcesz zmienić drastycznie stanowiska, ale wprowadzić do niego pewne zmiany – zawsze oficjalny ton działa najlepiej. W przypadku uczenia się nowych umiejętności pracy lub uzyskania wykształcenia, będziesz chciał użyć stylu formalnego.

Czy mogę zatrudnić kogoś do napisania mojego podania?

Jeśli okaże się, że po prostu nie jesteś w stanie napisać własnego podania, możesz zatrudnić kogoś aby napisał to za ciebie. To trwa, bo musisz przedstawić mu historię swojej pracy i historię wynagrodzeń. Musisz także opisać swoje dokładne obowiązki, umiejętności, wykształcenie i wszelkie istotne informacje. Będziesz także musiał mu zapłacić. Dlatego bardziej opłaca się na dłuższą metę skorzystać z gotowych wzorów i samemu nauczyć się pisania takich podań (odpowiednie podanie możesz również pobrać na https://www.jasminium.pl/).

Ile kosztuje napisanie podania?

Niektórzy pobierają zbyt mało, a niektórzy bardzo dużo za pisanie podania. Uważaj na obie skrajne oferty. Przeciętnie podanie powinny kosztować około dwudziestu złotych. Jeśli masz wzorce wykonawcze utworzone na profesjonalnym papierze to kosztować nieco więcej. Żadne podanie jednak nie powinno kosztować mniej niż dwadzieścia złotych lub więcej niż pięćdziesiąt. Jak to się mówi, dostajesz to, za co płacisz.

Co się stanie, jeśli nie będzie się do końca szczerym w danych?

Proste – nie dość,że nie otrzymasz upragnionego stanowiska, to nawet możesz utracić obecne. Oczywiście pracodawca nie będzie Ci ufać i nie zakwalifikujesz się do tego stanowiska. Wielu pracodawców dzisiaj sprawdza, czy ludzie nie kłamią w podaniach. Nie ma co ryzykować – to może kosztować twoją długo budowaną wiarygodność w wybranej dziedzinie pracy. Jeśli naprawdę nie wiesz już jak ani co napisać zawsze lepiej jest skorzystać z profesjonalnej pomocy – albo darmowej, z gotowych przykładów, albo tej płatnej od specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com