Najlepsze konto bankowe online za granicą

Konta bankowe za granicą są potrzebne przede wszystkim osobom, które wyjeżdżają z kraju w celach zarobkowych. Przydatne może być także wtedy, gdy podróżujemy po świecie i chcemy mieć szybki dostęp do gotówki w różnych walutach. Oferta banków i nie tylko banków jest pod tym względem bardzo rozbudowana i nieustannie się rozwija. Dzięki temu możemy wybrać takie konto, które w stu procentach będzie spełniało nasze indywidualne oczekiwania.

Konto bankowe za granicą w euro

Ciekawym rozwiązaniem konta, z którego można korzystać za granicą, jest konto walutowe w Alior Banku. Jest ono całkowicie darmowe, pozwala na obsługiwanie aż 14 walut. Co więcej wystarczy otworzyć tylko jedno konto, a następnie jedynie w ramach konta otwierać rachunki w różnych walutach. Dostęp do wymiany waluty jest praktycznie przez cały czas, można więc z tego konta korzystać zarówno pracując za granicą, jak i podróżować po różnych krajach. Jeśli chodzi o euro, nie ma żadnego problemu z założeniem konta w tej walucie.

Dobrą opcją dla osób poszukujących konta online możliwego do wykorzystania za granicą jest konto Waluta w Nest Banku. Jest jednym z najtańszych na rynku, nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Unii Europejskiej. Jeśli więc zależy nam na niskich opłatach, wysokiej dostępności oraz wielu usługach dodatkowych, konto to może być doskonałym rozwiązanie.

Świetną alternatywą dla konta w tradycyjnych bankach może być założenie karty Revolut. Stała się ona prawdziwym hitem wśród osób, które często podróżują za granicę, wymieniają pieniądze a kantorach czy też robią zakupy w zagranicznych sklepach. Karta Revolut to dostęp do oferty wielu banków oraz kantor we własnej kieszenie w jednym. Jeśli będziemy chcieli założyć kartę Revolut Promocja za założenie konta pozwoli nam to zrobić z wieloma dodatkowymi bonusami. Warto wypróbować i przekonać się, że nowoczesne, zaawansowane technologie mogą mieć w swojej ofercie dużo więcej niż tradycyjne banki.

Darmowe konto bankowe za granicą

Punkt opłat za rachunki

Darmowe konto bankowe za granicą możemy znaleźć w kraju, w którym przebywamy przez dłuższy czas. Osoby, które mieszkają za granicą powinny zadbać o założenie konta lokalnym banku – a więc mieszkańcy Niemiec w niemieckim banku, a osoby pracujące w Irlandii w irlandzkim banku. Nieco inaczej jest w przypadku osób, które żyją na dwa kraje, pracują za granicą, ale mieszkają w Polsce. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być konto walutowe w polskim banku, ale takie, które obsługuje wiele walut, umożliwia ich wymianę i jest dostępne przez 24 godziny na dobę. Wybór kont walutowych jest obecnie na tyle duży, że bez problemu powinniśmy znaleźć coś, co będzie w stu procentach spełniało nasze oczekiwania i potrzeby.

Konto bankowe za granicą urząd skarbowy

Do niedawna urzędy skarbowe nie miały dostępu do informacji na temat kont bankowych za granicą. Obecnie jednak mają taką możliwość. Przydaje się to przede wszystkim w przypadku egzekucji z konta. Warto jednak pamiętać, że w przypadku zagranicznych rachunków bankowych skarbówka będzie miała nieco trudniej niż w przypadku polskich kont. Urząd skarbowy nie może bezpośrednio zająć konta dłużnika. A więc do pewnego stopnia nasze pieniądze za granicą są bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com