Najbardziej znane franczyzy w gastronomii

Franczyza to dobry pomysł na biznes także w branży gastronomicznej. W Polsce działa wiele sieci lokali gastronomicznych, które rozwijają się właśnie w ten sposób. Najbardziej znane z nich są niezwykle popularne i przyciągają rzesze klientów, dlatego otwarcie takiego punktu jest często dobrym pomysłem na dochodową działalność.

Na polskim rynku działa szereg sieci restauracji typu fast-food, które prowadzą punkty na zasadzie franczyzy. Bez trudu można zauważyć, że niektóre z tych sieci są bardzo rozbudowane i rozpoznawalne. Ma to duże znaczenie między innymi z punktu widzenia osób, które zastanawiają się nad zainwestowaniem w taką działalność. Rozpoznawalna marka pomaga w przyciągnięciu klientów i zapewnia dużo większe zyski. To również gwarancja franczyzy na przejrzystych zasadach, które wynikają z doświadczenia w prowadzeniu tego typu współpracy. Jakie są najbardziej znane franczyzy w gastronomii?

McDonalds

Jest to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna i popularna sieć restauracji typu fast-food, które działają w kraju. McDonalds posiada zarówno lokale własne, jak i rozbudowaną sieć restauracji działających na zasadzie franczyzy. Firma dysponuje przede wszystkim bardzo znaną marką, która na pewno przyciąga wielu klientów. Klasyczne dania serwowane w takich lokalach mają licznych fantów, także ze względu na stosunkowo przystępne ceny. Jest to spory plus z punktu wiedzenia osób pragnących zarobić na prowadzeniu tego typu restauracji.

Zaletą współpracy z taką siecią jest na pewno dobrze opracowany system franczyzy. Osoby, które zdecydują się na taką współpracę przechodzą szczegółowe szkolenie, które trwa wiele miesięcy. Takie przygotowanie gwarantuje właściwe zarządzanie restauracją. Franczyzobiorca podpisuje umowę na 20 lat, która dotyczy konkretnego lokalu. Wada współpracy z firmą to głównie konieczność posiadania bardzo dużego kapitału na inwestycje.

Fornetii

Fornetii to sieć kawiarenek i minipiekarni, która działa na polskim rynku od wielu lat. Firma specjalizuje się przede wszystkim w wypieku ciastek oraz przekąsek, które są przygotowywane w punkcie sprzedaży. Fornetii oferuje stosunkowo dobre warunki współpracy, między innymi nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty tej firmy mogą liczyć na dosyć krótki czas zwrotu inwestycji. Bardzo dużą zaletą jest także fakt, że otwarcie minipiekarni lub kawiarenki zazwyczaj nie wymaga dysponowania dużymi środkami finansowymi. Fornetii oferuje także wsparcie w postaci porad i darmowych szkoleń z zakresu marketingu oraz wypieku ciastek.

Da Grasso

Jest to największa franczyzowa sieć pizzerii działająca na polskim rynku. Osoby, które zdecydują się na otwarcie takiego lokalu mogą więc liczyć na zainteresowanie ze strony fantów tej marki. Działając w ramach franczyzy trzeba liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty wstępnej. Należy także posiadać dosyć dużą ilość środków przeznaczonych na inwestycję w przystosowanie lokalu do wymagań Da Grasso. Firma udziela pomocy między innymi w zakresie organizowania działań marketingowych.

Sphinx

Sphinx to bardzo rozpoznawalna sieć restauracji, która oferuje nieco wyższy standard obsługi niż tańsze fast-foody. Lokale tej sieci można znaleźć w wielu większych miastach, gdzie cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony klientów. Ich zaletą jest przede wszystkim różnorodne menu oraz znacznie lepsza obsługa niż w przypadku większości tego typu lokali.

Osoby, które zdecydują się na zawarcie umowy z tą siecią, powinny posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe, zwłaszcza w zakresie prowadzenie firmy, a także muszą posiadać odpowiedni kapitał na zrealizowanie potrzebnych inwestycji. W ramach wsparcia franczyzobiorcy mogą liczyć na dostęp do pakietu profesjonalnych szkoleń oraz wsparcie w procesie adaptacji lokalu do wymagań stawianych przez firmę. Podobnie jak w innych sieciach tego typu można także liczyć na wsparcie w prowadzeniu marketingu oraz innych aspektów związanych z działaniem restauracji.

2 Comments on “Najbardziej znane franczyzy w gastronomii”

  1. Witam serdecznie Sprzedam franczyzę prowadzoną w sieci piekarnio-kawiarni Gorąco Polecam Nowakowski. Lokal prowadzony jest przeze mnie od 5 lat. Jest rentowny a w perspektywie kilku miesięcy jest potencjał na wzrost zysków w związku z kończącą się budową biurowca Krolewska.com Sprzedaję franczyzę gdyż w związku z prowadzeniem kilku innych działalności nie mam czasu na odpowiedni poziom zarządzania tym biznesem. Oferta piekarnio-kawiarni Gorąco Polecam Nowakowski to gorące, wypiekane na miejscu tradycyjne pieczywo polskie jak również odpiekane włoskie pieczywo typu nizza, ciabatty, chleby żytnie, chleby wieloziarniste, francuskie croissanty i bagietki, bułeczki z siemieniem, ziarnami dyni, płatkami zbożowymi, sezamem. Bogata oferta obejmuje także ciasta, ciasteczka, przekąski słone oraz przygotowywane na miejscu kanapki, kawę, herbatę. Wypiekane na miejscu bułeczki, ciasteczka i chleby trafiają z pieca bezpośrednio do klienta detalicznego, dzięki czemu sieć może zagwarantować ich wysoką jakość i świeżość – pominięcie całego cyklu dostawczego zapewnia przejęcie pełnej kontroli nad drogą, jaką produkt pokonuje od chwili jego wytworzenia do momentu zakupu. Z kolei szeroki asortyment pozwala na zaprezentowanie klientom prawdziwego bogactwa i różnorodności produktów piekarniczych. Dotychczasowy rozwój sieci koncentruje się na Warszawie i jej okolicach, w dalszej perspektywie planowane jest uruchomienie kolejnych sklepów na terenie całej Polski.
    Jeśli jesteś zainteresowana/y proszę o kontakt: mstwarszawa@wp.pl
    Pozdrawiam

  2. Witam, z tego co zdążyłam zaobserwować to franczyza w gastronomii rozkwita. Bardzo się cieszę, gdyż sama jestem stroną w umowie franczyzowej z marką Holly Powder i jestem niezwykle zadowolona. Mając lokal otrzymałam przemyślany pomysł na dalszy biznes. Franczyzodawcy bardzo mi pomogli, nie tylko gotowymi przepisami i materiałami, ale również wartościowymi szkoleniami w miłej atmosferze. Posiadam niewielki lokal (25m kw), w którym serwuję apetyczne panierowane kurczaki. W smaku bardzo różnią się one od tych dostępnych w dużych sieciach. Ich panierka ładnie przylega do mięsa i nie odpada podczas smażenia. Mam sporo klientów, w dużej mierze studentów i młodzież albo rodziny z dziećmi, menu zawiera także przepisy na łagodne dania specjalnie dla maluchów. Wiadomo franczyza z tak znaną marką jak Mc wiążę się również ze sporą inwestycją i całkowitym podporządkowaniem się wszystkim wytycznym. Ja serdecznie polecam współpracę z Holly Powder dla tych, którzy marzą o otwarciu własnego lokalu mniejszym kosztem oraz zachowując ogromną swobodę działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com