Miałeś stłuczkę w drodze do pracy? Pod jaki numer zadzwonić?

W drodze do pracy często spieszymy się i nie zawsze dokładnie obserwujemy to, co dzieje się a drodze. Czasem bywa i tak, że jedziemy prawidłowo, ale inni uczestnicy ruchu nie bardzo stosują się do przepisów. W czasie dużego natężenia ruchu w godzinach porannych, gdy wszyscy jadą do pracy, nietrudno więc o stłuczkę, która może napsuć sporo nerwów. Co robić, gdy przytrafi nam się zdarzenie drogowe?

W przypadku stłuczki najczęściej konieczne jest spisanie protokołu, który jest później potrzebny do kwestii ubezpieczeniowych. Jeżeli natomiast w zdarzeniu którykolwiek z uczestników lub jego pasażerów ucierpiał, konieczne jest również wezwanie policji. Numer alarmowy jest więc pierwszym, pod jaki należy zadzwonić po zdarzeniu na drodze. Dalsze czynności i działania uzależnione są od tego, w jakim stanie jest nasze auto i czy jesteśmy w stanie poruszać się nim po drodze.

Wszystkie uszkodzenia o stłuczce trzeba jak najszybciej naprawić

Jeżeli stłuczka nie była poważna, można odjechać z miejsca zdarzenia własnym autem, a następnie jak najszybciej znaleźć warsztat samochodowy, który naprawi uszkodzenia i przywróci samochód do pierwotnego stanu. To ważne nie tylko ze względu bezpieczeństwa, ale również wizerunku firmy. Samochód firmowy w dużym stopniu świadczy o firmie, powinien więc prezentować się nienagannie.

Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy stłuczka, choć z pozoru wydawała się niegroźna, całkowicie unieruchomiła pojazd lub spowodowała takie uszkodzenia, z którymi nie można poruszać się po drogach. Wtedy koniecznie trzeba szukać sobie auta zastępczego lub komunikacji publicznej, a auto powinno trafić do warsztatu samochodowego. Konieczne jest więc znalezienie pomocy drogowej, która zajmuje się holowaniem samochodów.

Namiar na dobra pomoc drogową warto mieć zawsze pod ręką

laweta łódźLaweta Łódź to dobre rozwiązanie dla kierowców, którym przydarzyła się stłuczka na drodze i muszą odstawić auto bezpośrednio do warsztatu. Firma zajmująca się holowaniem aut ma doświadczenie i umiejętności, aby taką usługę zrealizować jak najszybciej. Oczywiście, można również zadzwonić po znajomego, który weźmie nas na hol, ale takie rozwiązanie ma zdecydowanie sporo minusów, a jednocześnie nie zawsze jest wykonalne. Sprawdzona pomoc drogowa szybko i sprawnie zrealizuje usługę, odstawiając auto do wybranego warsztatu.

Osoby, które za kierownicą siedzą praktycznie codziennie i dojeżdżają do pracy lub do klientów, powinny zawczasu mieć pod ręką namiary na sprawdzoną i skuteczną pomoc drogową. W sytuacji stłuczki czy wypadku często bowiem nie mamy głowy i jesteśmy w nerwach. W takim stanie znalezienie pomocy drogowej może być czasochłonne i nieskuteczne. Korzystając z usług holowania warto wybierać takie firmy, które cieszą się dobrą renomą i mają wielu zadowolonych klientów. Chodzi bowiem o to, by usługa holowania była zrealizowana jak najszybciej. Nikt bowiem nie chce po stłuczce czekać przez kilka godzin, aż pomoc drogowa zabierze auto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com