Marzy Ci się własny bar? Mamy dla Ciebie kilka porad!

Co chwile nowe bary są otwierane, a inne równie szybko – zamykane. Ale to nie powinno cię zniechęcać do realizacji wymarzonego pomysłu na biznes. Mimo tych wszystkich barów, które zawiodły, nadal jest sporo naprawdę udanych barów, które pokonały konkurencje i znakomicie prosperują.

Oto krótki, ale bardzo pomocny przewodnik dotyczący sposobu otwierania barów, zatem jeśli szukasz bardziej ogólnych porad na temat otwierania tego interesu – oto kilka kluczowych kroków, które należy podjąć, aby rozpocząć działalność o takim charakterze.

Własny bar – badania rynku

Przed uruchomieniem baru – musisz wiedzieć, w co się pakujesz. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie tego interesu – jest zdobycie doświadczenia w pracy lub zarządzaniu barem, abyś mógł zrozumieć, w jaki sposób prowadzona jest codzienna działalność.

Kiedy już poznasz tajniki prowadzenia baru, możesz zacząć prowadzić badania rynku i określić, gdzie Twój bar może zostać zlokalizowany. Być może masz już pomysł na rodzaj baru, który chcesz otworzyć, ale badania rynkowe pomogą Ci zrozumieć, czy Twój pomysł będzie opłacalny i co ludzie będą chcieli w nim wypić.

Powinien to być punkt, w którym zadajesz sobie pytania, które pozwolą ci zidentyfikować rynek docelowy. Obejmuje to wszystko, od wieku grupy docelowej po ich zainteresowania. Czy Twój bar zaspokoi potrzeby osób o wyższych zarobkach, takich jak profesjonaliści z wielkiego miasta, czy też zamierzasz służyć tym, którzy mają mały budżet jak studenci? Byłby to dobry punkt wyjścia do identyfikacji potencjalnych lokalizacji Twojego baru i sprawdzenia, co robią Twoi konkurenci. Dzięki temu będziesz też wiedzieć, na co patrzeć rozglądając się po ofertach, jakie ma do zaproponowania https://alkohol-online.pl/content/4-hurtownia-alkoholi i inne. Zrozumienie oferty konkurentów jest bardzo ważne. Jeśli niektóre bary są skierowane do tej samej grupy demograficznej, powinieneś sporządzić listę swoich mocnych i słabych stron, by wiedzieć w czym możesz uzyskać przewagę.

W jaki sposób rozpowszechniają słowo na temat lokalnych miejsc na drinka: za pośrednictwem mediów społecznościowych czy ustnie? Czy mają jakieś promocje lub wydarzenia, które są szczególnie popularne? Wybierz się na drinka i sprawdź, jakie są ich ceny i jaki klimat stworzyli dzięki wystrojowi. Możesz dowiedzieć się więcej o konkurencji właśnie w ten sposób. Dużo więcej, niż Ci się wydaje.

Własny bar – pomysł i koncepcja

Po zidentyfikowaniu danych demograficznych, lokalizacji i możliwego cennika możesz wymyślić koncepcję samego baru. Twoja koncepcja musi być oryginalna, aby odróżnić się od konkurencji. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele interesujących koncepcji, takich jak piwo rzemieślnicze i bary na dachu. Możesz być jeszcze bardziej kreatywny przy swoim barze i oprzeć go na czymś specjalnym w temacie jego lokalizacji lub możesz postawić na coś naprawdę dziwacznego jak bar o tematyce klinicznej lub małpiej.

Możliwości są nieskończone – wystarczy znaleźć USP dla swojej oferty i upewnić się, że rynek docelowy rzeczywiście będzie chciał tam spędzać czas i… się napić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com