Obca waluta w podróży? Przygotuj się wcześniej!

Czy to nie dziwne, by w XXI wieku wciąż szukać kantorów stacjonarnych, by zakupić tygodniową dietę za kwotę według kursu niekorzystnie wysokiego? Przecież w dobie rozwiązań mobilnych i wolności handlowej wciąż musimy płacić horrendalne stawki za możliwość płacenia za granicą. Co zrobić, by nie płacić i pieniądze mieć zawsze przy sobie?

Wypłata z bankomatu

Możliwości na zapatrzenie się w gotówkę przyjmowaną w kraju, w którym się znajdujemy lub do którego jedziemy są dość oczywiste. Jedną z nich, najbardziej powszechną, jest wybranie całej kwoty przed wyjazdem i zabranie jej ze sobą. Po pierwsze jednak wówczas jesteśmy narażeni na kradzież sporej sumy, a po drugie, kwota może zostać określona na niewłaściwym poziomie, za każdym razem powodując straty.

Wysoki kurs na miejscu

hotel władysławowoDrugą możliwością, zamiast skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak Igoriacard, jest wypłata rzeczonej kwoty w kantorze na miejscu. Wówczas jednak w podróż musimy znów zabrać odliczoną i przeanalizowaną kwotę i narazić się na kradzież, a do tego jeszcze skorzystać z często dużo gorszego kursu wymiany waluty na lotnisku lub innym, podobnym miejscu. Jeśli jedziemy na wakacje nad morze, często nie znajdziemy tam dobrego miejsca do wymiany waluty, a więc pozostaniemy bez pieniędzy.

Karta elastyczna

Logicznym rozwiązaniem jest więc karta. Nie narażamy się na kradzież pieniędzy i nie jesteśmy zdani na kursy walut z kantorów. Jeśli jednak nie wybierzemy sprytnej kary wielowalutowej Igoriacard lub innej tego rodzaju, będziemy  musieli zadowolić się narzuconym kursem bankowym, co sprawi, że stracimy jeszcze więcej, niż moglibyśmy w przypadku wzięcia gotówki ze sobą. Karta wielowalutowa jest więc najskuteczniejszym sposobem, by nie stracić na kursach, a przy tym nie martwić się o nic w trakcie podróży.

Wyjeżdżając za granicę możemy całkowicie być pewni, że kurs wymiany walut nie będzie po naszej stronie. Dlatego warto poszukać rozwiązań, takich jak karta walutowa, by mieć pewność, że nic nie zakłóci przyjemnego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com