Marketing dla szkół nauki jazdy: 5 gotowych wskazówek

Poniżej znajduje się prosta lista strategii reklamowych, z których może skorzystać każdy instruktor nauki jazdy, aby zdobywać nowych klientów i rozwijać swoją szkołę nauki jazdy, z zyskiem, wyprzedzając konkurencję.

Stwórz atrakcyjną stronę internetową

Twoja strona instruktora nauki jazdy jest bardzo ważna, ponieważ rodzice i dorośli uczniowie zamierzają wydać ogromne pieniądze na ten cel. Ci klienci szukają instruktora nauki jazdy, który oferuje bezpieczny program, dużą wartość wydanych pieniędzy i doświadczenie sugerujące, że kierowca odniesie sukces.

Wysoce profesjonalna strona internetowa pomaga wyróżnić program szkolenia w zakresie prowadzenia pojazdu od konkurencji i pomaga dać większą pewność klientowi, że nauka jazdy Tarnowskie Góry właśnie w Twojej szkole jest najlepszym wyborem.

Działaj w Google dzięki Search Engine Optimization (SEO)

nauka jazdy WarszawaSzukanie w Google informacji o “instruktorze nauki jazdy + [twoja lokalizacja] i różne powiązane terminy przyciągnie dodatkowych klientów do Twojej firmy za pośrednictwem strony internetowej. Im więcej terminów dodasz, oraz im więcej lokalizacji, w których chcesz dać się znaleźć, tym większy będzie ruch na twojej witrynie w miarę upływu czasu. To z kolei tworzy długoterminową szansę na rozwój biznesu. Znaczenie wygrywania w lokalnych wyszukiwaniach internetowych nie ulega wątpliwości.

Zareklamuj się na Facebooku

Twoim celem powinno być stworzenie postów na Facebooku skupionych na sukcesie Twojej szkoły, czasami dodaj też specjalne promocje i alternatywną grafikę. Następnie te posty i ogólna strona na Facebooku powinny mieć budżet na reklamy, które promują Twój biznes u klientów w odpowiednim wieku w Twojej społeczności (np. reklamy ukierunkowane na nastolatków i prawdopodobny przedział wiekowy ich rodziców itp.).

Stwarza to możliwość, że wiadomość o Twojej szkole nauki jazdy dotrze do nowych osób i jest to podwójnie przekonujące, jeśli taka osoba usłyszy o tobie po zobaczeniu zdjęcia szczęśliwego  kursanta po zdaniu egzaminu. Referencje od tego ucznia polecające twoją szkołę jazdy są bezcenne.

Reklamuj się za pomocą Google AdWords

Program AdWords zapewnia natychmiastowy ruch w witrynie, co jest przydatne, jeśli firma nie działa w danym momencie. Upewnij się tylko, że słowa kluczowe są odpowiednio sformatowane w kampanii, aby (a) skupić się na jakości słowa kluczowego i (b) tworzyć reklamy, które są wyświetlane tylko osobom w obszarze, w którym świadczysz swoje usługi. Na przykład “instruktor nauki jazdy w Tarnowskich Górach” bardzo różni się od wersji tego samego wyrażenia bez cudzysłowu. “Instruktor nauki jazdy w Tarnowskich górach” z cudzysłowem wyświetli się tylko osobom, które wpisują te dokładne frazy.

Nawiązuj partnerstwa z lokalnymi organizacjami

Szkoły są oczywistymi organizacjami, z którymi można się skontaktować, ale nie tylko – szukaj też innych rozwiązań. Jeśli możesz rozszerzyć swoje usługi lub masz już możliwości do spełnienia niektórych z tych wymagań, możesz rozważyć nawiązanie partnerstwa z różnymi organizacjami.

 

Przeczytaj również:
profesjonalne wsparcie sprzedaży dla Twojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com