Malowanie proszkowe – też możesz z tego skorzystać!

Malowanie proszkowe jest niezwykle popularnym środkiem malowania metalowych części – za pomocą różnych kolorów i wykończeń można stworzyć wykończenie dokładnie zgodne z zamierzeniami. Takie rozwiązanie zapewnia szereg korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami malowania – ta technika może podnieść wartość i żywotność wykończenia w szerokim zakresie zastosowań. Od kosztów powlekania do trwałości i wpływu na środowisko, malowanie proszkowe jest bardzo skutecznym sposobem zapewnienia wysokiej jakości części.

Poznajmy korzyści malowania proszkowego jeszcze lepiej!

1. Duża wydajność – dzięki ładunkowi elektromagnetycznemu używanemu w tym procesie, powstaje bardzo mało odpadów. Co więcej, Twój specjalista w dziedzinie powlekania może rozpylać w jednym zastosowaniu tyle lub mniej proszku, ile potrzeba. Zamiast czekać, aż każda warstwa wyschnie przed nałożeniem następnej, wszystko to wykonuje się w jednym kroku i będzie nadal utwardzać się równomiernie. Oszczędza to czas i pieniądze w kosztach operacyjnych.

2. Niskie koszty – oprócz oszczędności zaoszczędzonych dzięki wyeliminowaniu dodatkowego czasu schnięcia i etapów, powlekanie proszkowe jest także kosztowne w inny sposób. Surowce używane w procesie są kupowane w zależności od wielkości i specyfikacji danego zadania. Sam proszek jest od początku tańszy niż mokra farba i może być przechowywany w sposób mniej pokrywajace powierzchnię niż puszki z farbami.

3. Trwałość – pod względem samego wykończenia powłoka proszkowa jest znacznie trwalsza niż inne opcje farb. Podczas procesu utwardzania proszek topi się i tworzy długie chemiczne łańcuchy, które łączą się razem. W rezultacie wykończenie jest bardziej elastyczne niż tradycyjna farba i pozwala na niewielkie zginanie, gdy twoje części wibrują i poruszają się. Jest to również opcjaa odporna na:

  • zadrapania,

  • łuszczenie,

  • korozję.

4. Różnorodność – Chociaż istnieje kilka typowych kolorów i wykończeń używanych w malowaniu proszkowym, jednym z najlepszych atutów tej metody jest możliwość całkowitego dostosowania koloru i wykończenia. Producent stworzy jedyną w swoim rodzaju mieszankę proszkową, która pasuje do dowolnego koloru, z opcją dodania tekstury, takich jak np. blask, oraz szeroką gamę wykończeń od wysokiego połysku aż do matowego. Jedynie kilka innych opcji lakierniczych może konkurować z tym asortymentem i wszechstronnością.

5. Opcja bezpieczna dla środowiska – Ponieważ proszek używany do malowania proszkowego jest wolny od rozpuszczalników i innych chemikaliów, jest ogólnie uznawany za bezpieczny w użyciu i utylizacji. Proces ten nie uwalnia żadnych znanych szkodliwych chemikaliów do atmosfery i wytwarza mniej odpadów podczas opryskiwania. Jednak malarze z wiedzą, że nie wolno wdychać proszku i że konieczne jest noszenie odzieży ochronnej, aby zapobiec kontaktowi ze skórą.

6. Ogólna jakość – Zarówno proces nakładania, jak i proces utwardzania stosowane w malowaniu proszkowym tworzą wysokiej jakości wykończenie, które nie przypomina żadnej innej farby dostępnej na rynku. Proszek tworzy równą powierzchnię na całej jednostce. Ponadto nie jest ona narażona na nierówności, ruchy lub kapanie, które są powszechne wśród mokrych farb. W wyniku tego nie trzeba szlifować ani odnawiać, nawet jeśli w trakcie procesu popełni się błąd.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na: malowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com