Biznesowe i prywatne bankiety. Jak i z jakiej okazji je zorganizować?

Zwyczaj biesiadowania cieszy się w Polsce długą tradycją. Wraz z upływem czasu zmieniła się jednak jego forma. Dzisiaj typowe spotkania przy stole coraz częściej ustępują miejsca bankietom. Z jakiej okazji się je organizuje? Jak najlepiej je przygotować?

Bankiety coraz pewniej wkraczają na polskie salony. Wystawne i eleganckie, mają znacznie bardziej wykwintny charakter niż tradycyjne przyjęcia. Organizuje się je zwykle z ważnej i doniosłej okazji o charakterze prywatnym lub zawodowym.

Z jakiej okazji zorganizować bankiet?

Bankiet można urządzić w gronie rodzinnym. Odpowiednią ku temu okolicznością będą na przykład: rocznica ślubu, urodziny czy zawarcie związku małżeńskiego. Takie wydarzenia miały zresztą swoje początki właśnie na poziomie relacji rodzinnych. Obecnie rozszerzyły się także na pole biznesowe. Bankietem warto uczcić firmowy sukces, jubileusz istnienia firmy, zakończone powodzeniem rozmowy z kontrahentami, czy wizytę zagranicznej delegacji. Dobrze zorganizowane przyjęcie na najwyższym poziomie na długo pozostanie w pamięci jego uczestników, wpływając na pozytywny wizerunek jego organizatora i całej firmy.

Udany bankiet. W jakim stylu?

Przygotowanie bankietu nie jest wcale zadaniem łatwym. Już na początku piętrzą się pytania i dylematy o to, jaką formę i miejsce bankietu wybrać i co podać zaproszonym gościom. Rodzaje bankietów są aż trzy: pochodzące z tradycji angielskiej bankiety stojące, tzw. coctail party, zasiadane i mieszane. Pierwsze sprawdzają się w przypadku dużej imprezy – dają swobodę poruszania się między gośćmi i nawiązania dużej liczby kontaktów. Na spotkanie biznesowe lub rodzinne najlepszą formą są jednak bankiety mieszane.

Bankiety w Krakowie

Odpowiednia przestrzeń odgrywa dużą rolę w przypadku organizacji takiego wydarzenia. Doskonałym miejscem są ekskluzywne hotele z salą konferencyjną i elegancką restauracją, dysponujące właściwymi kompetencjami w organizacji bankietów. Przygotowanie wydarzenia najlepiej oddać bowiem w ręce profesjonalistów, którzy zadbają o najdrobniejsze szczegóły.

Q Hotel Plus w Krakowie może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w organizacji wydarzeń biznesowych i prywatnych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.qhotels.pl/hotel-krakow-centrum/konferencje/bankiety-krakow Ten świetnie położony hotel blisko ICE w Krakowie sprawdzi się na przykład jako miejsce na urządzenie eleganckiego bankietu po ważnej konferencji. Dysponuje odpowiednią przestrzenią do tego typu imprez, odbywających się zarówno w małym gronie, jak i przy udziale większej liczby osób. Sala bankietowa tego hotelu w centrum Krakowa jest przystosowana do dowolnej aranżacji, w zależności od liczby osób i charakteru wydarzenia. Można z niej stworzyć przytulne wnętrze na rodzinną imprezę czy ekskluzywną przestrzeń na spotkanie biznesmenów. Wyśmienite dania z hotelowej kuchni uświetnią wydarzenie i dodadzą mu wykwintnego charakteru. Organizacja bankietów w Krakowie, w Q Hotel Plus to gwarancja profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com