Kursy języka angielskiego dla pracowników – w zakładzie pracy czy szkole językowej?

W miejscu pracy pracownicy często spotykają się z koniecznością odbycia kursów, które wpływają na ich jakość pracy. Choć kursy te najczęściej są dopasowane tematycznie bezpośrednio z przedmiotem działalności miejsca pracy, to równie często pracodawcy kierują swoich pracowników na kursy językowe. Angielski, będący najpopularniejszym językiem obcym stosowanym na świecie poprawia również samą pracę, a często sama praca wymaga znajomości tego języka obcego. W takim przypadku pojawia się kwestia kursu języka angielskiego dla pracowników, jednak wątpliwości pozostawia forma kursu języka obcego, które są dostępne na rynku.

Formy kursów językowych dostępnych na rynku

Patrząc na ilość, rodzaj i formę kursów języka angielskiego można mieć istotnie wątpliwości związane z wyborem konkretnego kursu. Zazwyczaj pracodawca kieruje na kurs języka angielskiego kilkoro pracowników, dlatego też najlepiej brać pod uwagę kursy języka angielskiego skierowane do grup. Istnieje możliwość odbycia kursów bezpośrednio w szkole językowej lub w miejscu pracy. Jakie są plusy i minusy każdego z wspomnianych rodzajów kursu? Kursy języka angielskiego organizowane w szkole językowej niosą z pewnością komfort związany z samą nauką, ponadto lektor języka angielskiego ma możliwość wykorzystania materiałów w formie multimedialnej, co nie zawsze jest możliwe w miejscu pracy, pozbawionym sprzętów multimedialnych.

Organizując szkolenia w miejscu pracy istnieje większa możliwość większej frekwencji kursantów, a poza tym pracownikom odpada kwestia dojazdów do szkoły językowej. Mówiąc o kursach językowych należy wziąć pod uwagę również możliwość nauki języka obcego online. Jest to najbardziej elastyczna forma nauki, co jest wygodne dla zabieganych osób, jednak nauka online posiada ograniczoną możliwość korygowania błędów językowych, co jest charakterystyczną kwestią dla kursów „na żywo”.

Jak wybrać najlepszy kurs?

Patrząc na jakość i formę kursów języka angielskiego dla pracowników, można mieć problem z wyborem najkorzystniejszej wersji dla swoich pracowników (polecamy kursy https://langzie.pl/blog/jezyk-angielski-trojmiasto/). Kurs organizowany poza miejscem pracy niesie ryzyko, że pracownicy nie będą mieli możliwości korzystania na wszystkich lekcjach, co wpłynie na samą wiedzę wyniesioną z kursu.

Nie wszyscy pracownicy jednak chcą zostawać „po godzinach” w miejscu pracy, żeby dodatkowo się uczyć, poza tym nie każde miejsce pracy posiada taką możliwość. Każda forma kursu posiada wady i zalety, jednak przy wyborze należy kierować się przede wszystkim formą kursu, dostosowaną konkretnie do naszego miejsca pracy. Każdy zakład posiada swój tryb pracy, swoje godziny i zwyczaje. To one powinny być wyznacznikiem przemawiającym na korzyść konkretnego kursu języka angielskiego. Na pewno każde miejsce pracy znajdzie taką formę kursu angielskiego, która sprawdzi się w danym miejscu pracy.

Po co znajomość języków?

Języki obce, zwłaszcza angielski są na co dzień wykorzystywane w miejscach pracy. Ma to związek z pochodzeniem firmy, które coraz częściej mają zagraniczne korzenie lub z profilem działalności, obsługującym chociażby turystów czy klientów obcojęzycznych.


Polecamy również Szkoły Językowe Bielsko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com