Kupuj bilety na autobus i tramwaj przez komórkę

Czasy, gdy bilety na autobus lub na tramwaj mogliśmy zakupić tylko w kioskach, już dawno minęły. Teraz coraz więcej związków komunikacji miejskiej oferuje pasażerom nowe metody zakupu biletów – łatwiej, szybciej i wygodniej!

Zdarzyło ci się kiedyś, że kiosk sprzedający był zamknięty? A może automat biletowy po prostu nie działał? To dość częste. Oczywiście, jeśli nie kupimy biletu, w takim przypadku możemy narazić się na karę w przypadku kontroli biletowej. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa zakupu biletów przez telefon. Teraz możemy skorzystać z niej już w kilkudziesięciu miastach w Polsce!

Przez telefon komórkowy kupimy nie tylko bilety ZTM w Warszawie, ale również w wielu innych miejscowościach, między innymi w Krakowie, Białymstoku, Lublinie, Poznaniu, Radomiu, Kielcach, Rzeszowie, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Dokładne informacje możemy znaleźć na stronach miast, a także na przystankach.

Zalety kupowania biletów przez komórkę:

  • oszczędność czasu na kupnie biletu
  • wygoda, ponieważ bilet jest dostępny w telefonie
  • brak kolejek i stresu, że ucieknie nam tramwaj lub autobus
  • możliwość zakupu biletu o dowolnej porze dnia i nocy
  • bezpieczeństwo transakcji, ponieważ są one potwierdzane specjalnymi kodami PIN
  • możliwość korzystania z dodatkowych promocji

Jak kupować bilety przez komórkę?

Do skorzystania z usługi zakupu bilety przez komórkę będziemy potrzebowali telefonu komórkowego z dostępem do internetu. W zależności od systemu operacyjnego nie wszystkie aplikacje mogą być dostępne. Najwięcej z nich działa na systemie Android, który jest też najbardziej popularne.

Zakupienie biletu poprzedza założenie własnego konta w pobranej i zainstalowanej aplikacji. W tym celu wpisujemy do niej swoje dane i wybieramy metodę płatności. Większość aplikacji pozwala na płatność dwoma metodami – przez podpiętą do aplikacji kartę lub z portmonetki wirtualnej. Portmonetka tego rodzaju wymaga wcześniejszego doładowania pieniędzmi, co możemy zrobić przelewem. Wtedy płacimy pieniędzmi w portmonetce, bez potrzeby każdorazowego wykonywania przelewu. To takie proste!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com