Konwersja kontenera transportowego na magazyn – sprawdź czy warto

Kontenery transportowe są nazywane przez niektórych najmocniejszym pudłem na świecie – w ostatnim czasie jednak te stalowe skrzynie, które widzisz w portach na całym świecie, zmieniają się w niesamowite konstrukcje kontenerowe. Rośnie tendencja do używania tych nadbudówek i przekształcania ich w jednostki magazynowe.

Takie rozwiązanie jest:

  • ekonomiczne
  • trwałemu
  • przenośne

Poza tym kontenery magazynowe mogą wytrzymać trudne warunki pogodowe i są ognioodporne. Polska nie jest wyjątkiem, w naszym kraju znajdują się nadwyżki zużytych kontenerów wysyłkowych i zachęca to firmy do wyboru kontenerów transportowych jako jednostek magazynowych właśnie.

Zanim zdecydujesz się na zakup i przekształcenie kontenera wysyłkowego w urządzenie magazynujące, warto rozważyć kilka wskazówek, aby upewnić się, że Twoje przedmioty są bezpieczne, nieuszkodzone, przy minimalnej konserwacji i dobrym stanie.

Całkowity koszt

Pomoc drogowa SłubiceCałkowity koszt użycia recyklowanego pojemnika transportowego może być niższy niż betonowa konstrukcja, ocynkowana stalowa szopa lub drewniana jednostka do przechowywania. Materiały potrzebne do budowy drewnianej ramy, konstrukcji betonowej lub szopy mogą kosztować mniej, jednak koszt pracy i tak jest wysoki. Dlatego korzystanie z kontenera wysyłkowego jako jednostki magazynowej jest realną opcją.

Podstawa kontenera wysyłkowego jest kluczowa dla kontroli wilgotności i trwałości konstrukcji. Jedną z zalet umieszczenia pojemnika na fundamencie jest to, że pomaga on w cyrkulacji powietrza pod pojemnikiem, co z kolei zmniejsza przyspieszenie wilgoci. Jeśli kontener znajduje się w wilgotnym obszarze lub w strefie intensywnych opadów deszczu, możesz zdecydować się na więzy kolejowe. Cegły, płyty betonowe, kamienie to inne opcje powszechnie stosowane jako opcje fundamentów do tego typu magazynów.

Zapachy we wnętrzu

Nie ma możliwości dowiedzenia się, co znajdowało się w danym kontenerze pochodzącym z recyklingu wcześniej. Jeśli opakowanie transportowe ma nieprzyjemny zapach, można go jednak wyeliminować. Jedną z rekomendacji jest wzięcie dużego dzbanka taniej kawy i rozrzucenie kawy na podłodze pojemnika. Gdy to zrobisz, zamknij drzwi na dwa dni. Kawa usunie nieprzyjemny zapach i pozostawi wnętrze o delikatnym zapachu kawy.

Popraw bezpieczeństwo

Kontenery transportowe są wyposażone w skrzynki blokujące i inne akcesoria o wysokim stopniu blokowania. Recyklingowane kontenery wysyłkowe nie mają skrzynki blokującej, jednak firmy zajmujące się ich konwersja mogą to dodać na życzenie. Są również łatwo dostępne w sklepach ze sprzętem i sklepach internetowych.

Dostępny w najlepszej cenie – kontener transportowy

Pamiętaj, że najtańszy dostępny pojemnik transportowy może nie być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zdecydujesz się na tani mimo wszystko upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś stan wnętrza pojemnika. Zbadaj pojemnik pod kątem otworów – bo inaczej może to spowodować problemy z wyciekiem lub spleśniałą podłogę z inwazją termitów. Kontenery wysyłkowe z recyklingu różnią się ceną i stanem. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: ecocontainers.com.

Polecamy:
Kontenery sanitarne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com