Biurka narożne – idealne meble do małego biura

Kupując meble biurowe, warto podejść do tematu w sposób wnikliwy i dobrze przemyślany. Zwłaszcza jeśli mają to być meble do małego biura – tu szczególnie wskazana jest czujność. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem okazują się biurka narożne. Poznajcie ich plusy i minusy.

Biurka narożne – praktyczne meble do domowego biura lub pokoju ucznia

Biurka narożne to niezwykle ergonomiczne rozwiązanie, dedykowane zwłaszcza tym pomieszczeniom, które nie mogą pochwalić się imponującym metrażem. To wręcz idealne meble do małego biura lub niewielkiego pokoju dla ucznia, gdzie każdy centymetr jest na przysłowiową wagę złota. Pozwalają również poradzić sobie z problemem, który dotyczy wielu wnętrz – pustymi kątami, które często trudno nam jest wykorzystać w sensowny sposób.

Pomimo tego, że narożne biurko zajmuje mniej miejsca w porównaniu do klasycznego biurka z prostokątnym blatem, powierzchnia do pracy wcale nie jest tutaj mniejsza. Wręcz przeciwnie – do dyspozycji otrzymujemy aż dwa blaty robocze. Jest to jednak rozwiązanie nie tylko pozwalające na zaoszczędzenie sporo przestrzeni, ale i bardzo praktyczne w użytkowaniu. Wybierając biurko kątowe, mamy gwarancję, że wszystko pozostanie w zasięgu ręki. Bo przecież dużo łatwiej sięgnąć do jednego z dwóch połączonych ze sobą blatów, niż na koniec długiego, prostokątnego blatu w klasycznym biurku

 

Biurka komputerowe narożne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Warto wybierać w szczególności te modele, które oferują sporo dodatkowych możliwości do przechowywania. Szuflady, półki i zamykane szafki ukryte pod blatami dla większości użytkowników okazują się wystarczające, jeśli jednak nasze potrzeby w tym temacie są nieco bardziej wymagające, warto rozejrzeć się za biurkiem narożnym z nadstawką. W przypadku pracy z laptopem nie jest to koniecznością, w przypadku modeli stacjonarnych, warto również wybrać biurko komputerowe narożne z wysuwaną półką na klawiaturę.

Juniora.plCoraz więcej stanowisk wiąże się z pracą na dwóch monitorach jednocześnie, a to z kolei oznacza jeszcze większą plątaninę kabli i przewodów. Jest jednak kilka trików, które pozwolą uporać się z tym problemem. Najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem są otwory na kable w blacie biurka. Przydają się szczególnie w tych modelach, które są dosunięte do samej ściany. Na ogół wystarczające okazują się przepusty kablowe o średnicy 60-80 mm, jeśli jednak w trakcie pracy oprócz komputera korzystacie również z innych urządzeń elektronicznych, lepiej rozejrzeć się za nieco większym rozmiarem.

Czy biurko narożne to rozwiązanie dobre dla każdego?

Choć biurka narożne to bez wątpienia niezwykle praktyczne meble biurowe, przed ich zakupem warto byłoby jednak nie popadać w nadmierną euforię i wnikliwie przeanalizować również ich słabsze strony. Bo prawda jest taka, że nie będzie to wskazane rozwiązanie w przypadku absolutnie każdego użytkownika lub pomieszczenia.Nie lubisz siedzieć twarzą zwróconą w stronę ściany? Decydując się na te meble biurowe, raczej trudno będzie uniknąć takiej sytuacji.

Warto również mieć na względzie, że pośród oferty biurek narożnych niezwykle rzadko zdarzają się modele z możliwością regulowania wysokości blatu. Jeżeli planujecie zakup biurka do pracy z myślą wyłącznie o sobie, nie będzie to stanowić żadnej przeszkody. Jeżeli jednak z biurka będzie naprzemiennie korzystać kilku użytkowników, zwłaszcza takich o wyraźnie zróżnicowanym wzroście, brak tego udogodnienia może okazać się problematyczny. Warto pamiętać, że standardowa wysokość blatu biurka to 72-76 cm. W przypadku osób wysokich, powinna ona jednak być odpowiednio większa, najlepiej w przedziale 80-85 cm.

Praca z ludźmi? Dobierz odpowiednie meble biurowe

Dobrze zastanówcie się nad wyborem biurka narożnego również wtedy, jeśli kupujecie je z myślą o klasycznym biurze (nie tym domowym). Jego ustawienie w rogu pomieszczenia spowoduje, że najprawdopodobniej będziecie siedzieć tyłem do wejścia. W pracy biurowej nie jest to komfortowa sytuacja z przynajmniej dwóch powodów.Jeżeli wykonywana przez nas praca wymaga częstych kontaktów bezpośrednich z klientami lub współpracownikami, brak widoczności na drzwi nie jest dobrym pomysłem.

Wchodzące do pomieszczenia osoby będą nas rozpraszać dużo bardziej, niż w przypadku frontalnego ustawienia biurka. W dodatku za każdym razem będziemy zmuszeni się do nich odwracać. Do tego dochodzi jeszcze kwestia intymności – raczej nikt nie lubi, gdy ktoś znienacka zerka mu zza pleców na monitor, prawda? Czasem wręcz nie jest to wskazane, nie tyle ze względu na nasz osobisty komfort, a poufne dane, na których akurat pracujemy.

Polecamy:
Stół drewniany – czy warto postawić na jakościowy produkt?
Balustrady do samodzielnego montażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com