Koncepcja biznesu – w co zaopatrzyć stacjonarny sklep BHP?

Każda firma w Polsce musi przestrzegać zasad BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy. Zobowiązują one do przestrzegania norm nie tylko technicznych, ale także ergonomicznych, psychologicznych czy też medycznych. Aby to zrobić, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Czy więc prowadzenie placówki, sprzedającej takie wyposażenie może być dobrym biznesem? Co powinno się znaleźć w takim sklepie?

Czy to się opłaca?

Każdy nowo powstający sklep stacjonarny będzie musiał się zmierzyć z coraz potężniejszą konkurencją internetową. Czy jednak może się to opłacić? Wydaje się że tak, zwłaszcza jeśli będzie odpowiednio zlokalizowany, na przykład w pobliżu dużego zakładu pracy. Wtedy możemy liczyć na to, że pracownikom nie będzie chciało się czekać na dostawy ze sklepów internetowych, można też starać się o zbiorowe zamówienia. Oczywiście trzeba dobrać asortyment do specyfiki takiego zakładu. Są jednak takie artykuły, które powinny się znaleźć w każdym sklepie BHP.

Podstawowe artykuły BHP

Na pewno jedną z pierwszych rzeczy, które poszukuje się w sklepach BHP, są odpowiednie rękawice ochronne. Powinniśmy mieć na wyposażeniu zarówno lekkie rękawice materiałowe, przeznaczone do lżejszych prac, jak i te solidniejsze, na przykład poliestrowe czy skórzane spawalnicze. Nie powinniśmy też zapominać o podstawowych, niedrogich rękawicach z PCV. Oczywiście im więcej różnych rękawic będziemy mieli w ofercie, tym lepiej dla nas i dla naszych klientów. Kolejne podstawowe artykuły to odzież robocza oraz obuwie. Powinniśmy mieć na stanie odblaskowe kamizelki ochronne, kurtki robocze, kombinezony, czapki czy różne rodzaje butów. Inna odzież powinna być dostosowana do profilu klienta. Jeśli na przykład w pobliskim zakładzie jest większe laboratorium, to dobrze oferować odpowiednio dopasowane kombinezony. Jeśli chodzi natomiast o buty, to dobrze mieć nie tylko dużo ich rodzajów, ale także ochraniacze czy wkładki o różnej wielkości. Zwykle sklepy BHP oferują również okulary i osłony na twarz. Tu także dobrze się dostosować do potencjalnego klienta. Czasem dobrze sprzedają się duże osłony na całą twarz, ale jeśli pracownicy pobliskiej fabryki nie są bardzo narażeni na urazy oczu i twarzy, można oferować przede wszystkim nieduże okulary.

Również artykuły chemiczne powinny się znaleźć w asortymencie takiego sklepu. Powinny to być odpowiednie środki i preparaty czyszczące, a także ścierki, ręczniki, mopy, dozowniki, mydła, szczotki czy też kosze na śmieci. To nie są może artykuły, które dadzą sklepowi wielkie marże, ale zwykle dość dobrze się sprzedają.

Zależnie od charakteru pobliskiego zakładu można sprzedawać także kaski, hełmy, paski podbródkowe czy taśmy elastyczne. Dobrze jest też mieć je na wyposażeniu, jeżeli liczymy na klientów na przykład z branży budowlanej. Przydatne mogą być też gaśnice, maski chroniące drogi oddechowe, szelki bezpieczeństwa, ochraniacze czy też haki.

Na pewno więc stacjonarny sklep z artykułami BHP może odnieść sukces, niemniej trzeba zadbać nie tylko o lokalizację, ale również o odpowiedni asortyment.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące z serwisu, na którym można zakupić łóżka piętrowe trzyosobowe senso24.pl używane często w firmach zajmujących się outsourcingiem pracowniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com