Wynajem zabytkowych aut – jak zarabiać w oryginalny sposób?

Wiele jest sposobów, by zarabiać w ciekawy i nietypowy sposób. Można na przykład założyć wypożyczalnię old timerów. Utrzymanie zabytkowych aut nie jest tanie i wymaga niemało atencji. Ale popyt na wynajem takich samochodów jest całkiem spory – i to nie tylko w czasie sezonu na śluby.

Zakup i koszty utrzymania małe nie są

Jeśli chcemy kupić PRL-owskie auto czy też niemieckie modele z początku lat 80. – na przykład Mercedesy, BMW czy Audi – możemy znaleźć stosunkowo niedrogie oferty. Jednak prawdziwe rarytasy – chociażby brytyjskie, niemieckie czy też amerykańskie luksusowe auta potrafią kosztować naprawdę sporo. Rzadkie zabytkowe modele często kosztują znacznie więcej, niż współczesne luksusowe modele. Dodatkowo, zakup auta w naprawdę dobrym stanie trafiają na rynek naprawdę rzadko. Musimy więc nastawić się na kosztowne renowacje i zakup rzadkich części zamiennych. To jednak utrzymanie old timerów będzie najdroższe. Trzeba je stale konserwować, chronić przed rdzą i często pojawiającymi się usterkami. Zabytkowe samochody muszą być też stale użytkowane. Jeśli jakiś model schowamy do garażu na kilka tygodni, to możemy być pewni, że będą problemy z jego odpaleniem. Niełatwo też znaleźć odpowiedniego mechanika dla old tmierów, zdecydowanie większe są też koszty ubezpieczeń.

Komu możemy wynajmować old timery?

Wynajmowanie zabytkowych samochodów uznawane jest raczej za lifestyle’owy biznes – który jest pasją, ale niekoniecznie musi przynieść wielkie pieniądze. Jednak solidnie przygotowany i zrealizowany biznesplan może przynieść całkiem pokaźne zyski. Najłatwiej oczywiście zarabiać na wynajmie takich samochodów na śluby. To spore źródło dochodów, ale jednak ograniczane tylko do jednego sezonu.

A auto musi w końcu jeździć cały rok… Jak zatem zapewnić sobie klientów poza sezonem ślubnym? Można wynajmować na przykład takie auta na rozmaite sesje fotograficznie czy nagrania teledysków. Dodatkowo, można wypożyczać samochody firmom na eventy czy też do celów promocyjnych. Niejeden entuzjasta motoryzacji chciałby też pojeździć nieco takim autem, ale nie może sobie pozwolić na jego zakup. Można więc wynajmować samochody takim osobom.

Sprawny marketing nam pomoże

Aby osiągnąć w tej branży, pomóc może nam odpowiedni marketing. Najlepiej więc prezentować swoje auta na targach motoryzacyjnych czy na festynach. Promować się można również w mediach społecznościowych, na zjazdach i zlotach oraz w prasie motoryzacyjnej. Dobrze zrobić też profesjonalne filmy czy sesje zdjęciowe, promujące auto. Im częściej nasze samochody będą pojawiały się w teledyskach czy filmach, tym zapewne więcej będziemy mieli zapytań będzie do nas trafiało.

Na pewno nie jest łatwo utrzymać zabytkowy samochód, a co dopiero kilka aut tego typu. Ale to na pewno ciekawy pomysł na biznes, świetny zwłaszcza dla osób, które pasjonują się historią motoryzacji. Trzeba się przygotować na spore koszty i częste wizyty w warsztatach. Ale prawdziwy pasjonat motoryzacji jest z pewnością gotowy na takie wyrzeczenia.

Źródło: Lublin wypożyczalnia samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com