W jaki sposób przygotować gadżet firmowy do produkcji?

Gadżety firmowe są od wielu lat bardzo popularne. Trudno się z resztą dziwić- to bardzo praktyczne i bardzo dobry sposób nie tylko reklamy, ale także i możliwości identyfikacji firmowej. Produkcja takich gadżetów to bardo mały problem. Koszty są zasadniczo niewielkie, ponieważ zazwyczaj tworzy się je masowo. To czym mogą być gadżety firmowe albo jakie mają mieć przeznaczenie zależy w zasadzie tylko od ich właściciela. Równie dobrze mogą być wykorzystane jako sposób promocji firmy (kiedy są rozdawane klientom lub potencjalnym klientom) jak i podarunkami dla pracowników firmy (kiedy to służą umacnianiu więzi pracownika z firmą).

Praktycznie bardzo często możemy spotkać się z przedmiotem, o którym nawet nie zdajemy sobie sprawy, że może być gadżetem firmowym. Kwalifikowane tak są bardzo często katalogi czy foto książki. Kiedy czekamy w poczekalni i widzimy książeczkę ze zdjęciami wraz z opisem firmy, w tym momencie korzystamy z gadżetu firmowego, częstokroć nawet o tym nie wiedząc. Jednocześnie sam gadżet doskonale spełnia swoją funkcję- oswaja klienta z marką i tworzy jej wiarygodność.

Plakaty firmowe w różnych miejscach to także swego rodzaju dobre rozwiązanie. Tworzy pewnego rodzaju kontakt nieustający z logo firmy. Pozwala przyswoić sobie jego wygląd i nabrać zżycia z nim. Ten przykład także doskonale pokazuje jak małe rzeczy mogą robić wielką różnicę, a korzystający z nich nie zawsze będzie tego nawet świadomy.

Dokładnie taka sama sytuacja jest z różnego rodzaju innymi gadżetami firmowymi- poczynając od długopisów po kubki. Wszystko zależy od przydatności takiego gadżetu. I właśnie to jest podstawowe kryterium, o którym należy pamiętać przy produkcji gadżetów firmowych. Ważne jest to, by gadżet był funkcjonalny. Co z tego, że ktoś będzie miał figurkę z logo firmy, jeżeli nigdy tak naprawdę jej nie wykorzysta. Gadżet musi być przedmiotem codziennego użytku by w pełni mógł spełniać swoje zadania. Nie jest to też większym problemem. Wystarczy pomyśleć, albo podpatrzeć pomysły od innych firm. Breloczki, kubki, długopisy, zapalniczki czy koszulki to dosyć podstawowe pomysły, chociaż oczywiście może być ich wiele wiele więcej.

Oprawa graficzna też jest bardzo ważna. Pewnie dla dużej grupy osób będzie to zaskoczeniem, ale lata dziewięćdziesiąte się już dawno temu skończyły. Dlatego też należy korzystać z nowych graficznych rozwiązań. Przed zaprojektowaniem gadżetu firmowego należy zobaczyć jakie trendy dzisiaj pasują i wpisać szatę graficzną projektu właśnie w nie.

Dobre wykonanie to także jeden z podstawowych problemów. Warto powierzyć wykonanie gadżetów firmowych dobrej firmie, która używa najlepszych surowców. Wyblakłe kolory czy niewyraźna grafika sprawiają, że gadżet będzie wyglądał nieprofesjonalnie. Będzie to rzucało złe światło nie na wykonawcę projektu, ale na firmę, która podpisuje się pod gadżetem.

Problematyka gadżetów firmowych jest dosyć skomplikowana. Wymaga szerokiego myślenia, jednak potrafi się odwdzięczyć za włożoną weń pracę. Warto wiec spędzić więcej niż tylko 10 minut przy obmyślaniu projektu gadżetu firmowego.

Poradnik opracował portal Myselfbook Instafotki

One Comment on “W jaki sposób przygotować gadżet firmowy do produkcji?”

  1. Żyjemy w świecie gadżetów. Coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych. Czy to źle? Absolutnie! Ja uwielbiam gadżety i gdybym miała do wybory kupić zwykły długopis, czy nowoczesny (np. z mikrofonem, kamerą itp). to właśnie ten ostatni kupiła. A jeszcze jakby miał moje imię, czy nazwisko – czemu nie? Można takie długopisy sobie zamówić printmar.pl i nawet warto, szczególnie jak ktoś chce jakoś zaistnieć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com