Od miasta myszy po ukrytą krainę – czym Kołobrzeg zachwyci Twoje dziecko?

Doskonałe pod każdym względem miasto na wakacje? Kołobrzeg! Wcale nie trzeba jechać za granicę, by spędzić niesamowicie atrakcyjny czas z całą rodziną. Choć w tym mieście nie brakuje atrakcji dla osób w każdym wieku i o każdych upodobaniach, w dzisiejszym poście chcemy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie atrakcje Kołobrzeg ma do zaoferowania dla najmłodszych turystów. Zaczynamy!

Ukryta Kraina w Kołobrzegu

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się Ukryta Kraina. Jest to naprawdę niezwykła atrakcja dla dzieci i ich rodziców, zlokalizowana w pobliżu Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu, gdzie na powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych znajduje się świat pełen magii. Dzięki magicznej różdżce, którą dostanie maluch, będzie mógł animować ten świat i bliżej poznać żyjące tam stworzenia. To naprawdę coś niesamowitego! Co ciekawe, z tej atrakcji korzystają również dorośli, bez dzieci – równie świetnie spędzając czas.

Ratusz Staromiejski

Atrakcją w Kołobrzegu o nieco innym charakterze jest wspólne podziwianie Staromiejskiego Ratusza. Jest to bardzo imponujący budynek! Ratusz Staromiejski z XIX wieku musi zostać zobaczony i zrobi wrażenie na każdym, bez względu na wiek. Co ciekawe, kiedy w 1945 roku doszło do wielkiej bitwy i zbombardowania miasta, właśnie to miejsce pozostało nietknięte i możemy go teraz podziwiać w idealnym stanie i w całej okazałości.

Warto dodać, iż z dworca kolejowego w Kołobrzegu dzieli Cię zaledwie 10–15 minut do Starego Miasta. Jest tam mnóstwo kawiarni i sklepów z pamiątkami, a wśród nich właśnie ten Ratusz. Zrób sobie przerwę z dziećmi od wielkich atrakcji i wybierzcie się na taki spacer – interesujący i relaksujący. Tam i w okolicach jest tak pięknie, że spokojnie możesz tam spędzić pół dnia bez cienia nudy!

I nie daj się zwieść pozorom – choć ratusz od wewnątrz to nic specjalnego to z zewnątrz wygląda całkiem ładnie i jest naprawdę dobrze odnowiony. Lokalizacja jest również dobra, a zatem blisko różnych restauracji i kawiarni.

Miasto myszy w Kołobrzegu

Miasto myszy to wyjątkowa wystawa ponad 500 żywych myszy (!). Położona w samym sercu Portu (vis a vis statków wycieczkowych, 50 m od latarni morskiej) tętniąca życiem wioska myszy zrobi wrażenie na każdym, nie tylko na najmłodszych. Warto wejść do świata myszy i odkryć fascynujący świat żywych myszy przedstawionych w bajkowej scenerii. Jeśli wcześniej paraliżował Cię strach na samą myśl na temat tych małych gryzoni, szybko o tym zapominasz, będziesz zachwycony tym, co tam znajdziesz!

Polecamy szczególnie, jeśli szuka się czegoś wspólnego do zabawy z dziećmi w zimny deszczowy dzień – to będzie idealne rozwiązanie. Za niewielką kwotę można wejść do piwnicy, w której znajduje się około 5 pokoi z specjalnie zaprojektowanymi obudowami dla dużych myszy, z których wszystkie przedstawiają różne sceny. Miejsce ma bardzo silny zapach, ale to taki, do którego można się przyzwyczaić, jest mnóstwo myszy, które na pewno zainteresują wszystkie dzieci. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com