Kupno mieszkania pod pomieszczenia biurowe – kiedy się opłaca?

Osoby, które prowadzą własną firmę, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że koszty działalności bywają dosyć wysokie. Dlatego też początkujący przedsiębiorcy starają się redukować koszty, aby więcej środków móc przeznaczyć na rozwój firmy. Z biegiem czasu warto jednak pomyśleć także o inwestycjach, które przydadzą się jako długoterminowa lokata kapitału.

Kupno mieszkania pod pomieszczenia biurowe jest korzystne w różnych przypadkach. Sprawdza się wtedy, gdy koszty wynajmu pomieszczeń są wysokie, a po zakupie zdecydowanie spadną. To dobra opcja nawet wtedy, jeśli trzeba będzie wziąć kredyt na zakup nieruchomości. Najczęściej bywa tak, że comiesięczna rata kredytu jest niższa niż opłaty związane z wynajmem. Kupno mieszkania na działalność sprawdza się też w tych miastach, gdzie wybór lokali na wynajem jest dosyć niewielki, a więc firmy nie za bardzo mają możliwość wynajęcia takiej powierzchni, która w stu procentach odpowiadałaby ich potrzebom. Dużą zaletą kupna mieszkania jest również fakt, że we własnym lokalu można zmieniać aranżację dowolnie i nie trzeba dostosowywać się do żadnych warunków wynajmu.

Zakup na działalność długoterminową

Kupno mieszkania na działalność gospodarczą jest korzystne także wtedy, gdy planujemy rozwijać firmę i nieustannie poszerzać zakres jej działalności, a jednocześnie chcemy mieć solidną i stabilną siedzibę. Pod tym względem z wynajmem lokali bywa różnie. Owszem, wynajem pomieszczeń biurowych to dobre rozwiązanie dla firm. Ale kto tylko wynajmuje, a nie jest właścicielem, musi liczyć się z tym, że umowa może zostać wypowiedziana, a firma zmuszona do przeprowadzki. Nie jest to dobra opcja w przypadku firmy, która ma swoich stałych klientów, przyzwyczajonych do konkretnej siedziby. Jeśli więc firma planuje działalność długoterminową i dobrze sobie radzi na biznesowych wodach, kupno mieszkania będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak znaleźć odpowiednią nieruchomość?

Kupno domu lub mieszkania pod działalność firmy to wyzwanie, z którym nie należy się spieszyć. Jeśli chcemy mieć nieruchomość na własność, musi ona spełniać w stu procentach wszystkie nasze potrzeby. Dobrym pomysłem na lokal dla firmy może być mieszkanie z ogrodem Warszawa lub podobna nieruchomość w każdym innym mieście. Takie mieszkania dają sporo wolności, a jednocześnie w sezonie wiosenno-letnim można w nich korzystać ze wszystkiego, co oferuje przebywanie na łonie natury. W przypadku mieszkań kupowanych z przeznaczeniem na siedzibę firmy, taki ogród będzie doskonałym pomysłem. Można w nim stworzyć przestrzeń relaksu, miejsce motywacyjnych czy kreatywnych spotkań, a także zrobić z niego efektowną wizytówkę firmy. Zakup mieszkania, bez względu na to, czy za gotówkę czy w kredycie, w perspektywie długoterminowej z pewnością będzie korzystny.

Szukasz nowego domu pod Warszawą? Sprawdź na http://www.aspenpark.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com