Jedna krajalnica do krojenia wędlin i sera?

Większość z nas lubi kupować od razu pokrojone towary. Zaoszczędza nam to dużo czasu oraz pracy. W związku z tym właściciele sklepów spożywczych muszą sprostać naszym wymaganiom. Nie wątpliwie w tej czynności pomogą im krajalnice do wędlin i sera.
Jedna krajalnica do krojenia wędlin i sera?

No właśnie to pytanie bardzo często wybrzmiewa, jeżeli mówimy o krajalnicach do wędlin i sera. Niestety odpowiedź na nie musi być negatywna. Na rynku nie ma profesjonalnych rozwiązań, które jednocześnie rozdrabiają obydwa produkty. Mało tego, jeżeli producent wykryje, iż na krajalnicy do wędlin był krojony ser, od razu możemy pożegnać się z gwarancją. Sanepid także wymaga od przedsiębiorców posiadania dwóch osobnych maszyn. Tak, więc nic nam nie pozostaje, jak zakup osobnych krajalnic dedykowanym dwóm różnym produktom.

Różnice pomiędzy krajalnicami do wędlin oraz krajalnicami do sera?

Stanowisko masarskie wyposażone w krajalnice do wędlin i sera.

Znaczących różnić pomiędzy tymi dwoma maszynami może być, co najmniej kilka. Mało tego części z nich w ogóle nie widać i tylko doświadczony sprzedawca wie, o co dokładnie chodzi. My przedstawimy Państwu te niuanse różniące obie maszyny.
Przede wszystkim chodzi o nóż tnący. W przypadku maszyn dostosowanych do krojenia wędlin jest on wykonany ze stali nierdzewnej, natomiast krajalnice do sera posiadają dodatkową teflonową powłokę. Ma ona wykluczyć zakleszczanie się tarczy w produkcie z mleka oraz zmniejszyć tarcie.

Również część obudowy, a ściśle mówiąc, płyta prowadząca oraz pokrywa noża, posiadają teflonową osłonę, jeżeli mówimy o wariancie do krojenia serów. Krajalnica do wędlin pozbawiona jest tej dodatkowej powłoki. Występowanie jej ma zapewnić, takie same efekty jak w przypadku ostrza tnącego.

Producenci również w krajalnicach do sera stosują nieco mocniejsze silniki niż w odmianach do wędlin. Wynika to z faktu, iż produkty mleczne generują większe tarcie, a motor musi mieć siłę, aby je przezwyciężyć.
Tak jak możecie zauważyć, istnieje kilka różnic pomiędzy krajalnicami. Dlatego nie warto kroić sera na krajalnicy do wędlin. Praktycznie zawsze takie zabiegi kończą się uszkodzeniem maszyny.

Jaką krajalnicę do wędlin i sera wybrać?

Porównanie krajalnic do wędlin i sera.

Po przedstawieniu różnic pomiędzy maszynami możemy skupić się, nad wyborem krajalnic do wędlin i sera. Na rynku znajduje się, co najmniej kilku importerów oraz producentów tego typu maszyn. Warto jednak postawić na rodzime produkty takich koncernów jak Ma-Ga lub Bizerba. Wynika to z faktu, iż dostęp do części zamiennych tych wytwórców będzie najłatwiejszy. Również posiadają oni wieloletnie doświadczenie w tworzeniu maszyn do cięcia różnych produktów. Dlatego im byśmy zaufali w pierwszej kolejności.
Jeżeli jednak macie Państwo ograniczony budżet warto skierować się w stronę importerów maszyn. Tutaj nie wątpliwie wiodą prym takie marki, jaki Hendi, RestoQuality, YatoGastro czy Stalgast. Urządzenia ich sprzedawane są w atrakcyjnych cenach i nie wątpliwie na początek własnego biznesu będą wystarczające.

Gdzie zakupić krajalnice do wędlin i sera?

Sklepów internetowych oraz hurtowni stacjonarnych oferujących krajalnice do wędlin i sera jest bardzo dużo. Jednak my zachęcamy do odwiedzenia witryny pod tym adresem: https://www.wyposazenie-sklepowe.pl/123-krajalnice-do-wedlin-i-serow. Znajdą Państwo bogatą ofertę tych urządzeń od większości producentów i importerów. Mało tego możecie spodziewać się tam fachowej pomocy oraz niskich cen. My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy do zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com