Jak zaoszczędzić na kosmetykach? Mamy 6 wskazówek.

Jeśli chcesz zwiększyć wydatki i zaoszczędzić pieniądze, rozważ wyodrębnienie z miesięcznego budżetu przydziału na kosmetyki, aby uwolnić dodatkową gotówkę. Ograniczając budżet, nie musisz rezygnować z makijażu i przyborów toaletowych. Wystarczy poćwiczyć inteligentne techniki zakupów.

Jak zaoszczędzić na makijażu i kosmetykach?

1. Użyj tego, co już masz

Wielu z nas porzuca makijaż lub przybory toaletowe, zanim jeszcze skończymy ich używać, ponieważ decydujemy, że coś w nich nam się nie podoba. Na przykład możesz wyrzucić pastę do zębów, która trochę za bardzo przypomina sodę oczyszczoną. Możesz też mieć przybory toaletowe w szafkach lub szafie na bieliznę, o której zapomniałeś kupić.

Przeszukaj swój dom i znajdź przydatne produkty do makijażu i przybory toaletowe, a następnie wykorzystaj je w całości przed zakupem kolejnych produktów.

2. Przejdź na tańsze marki

Może się to wydawać oczywiste, ale wiele osób uważa, że muszą kupić szampon o jakości salonu lub kosmetyki do domu towarowego. Jeśli zawsze korzystałeś z drogich markowych produktów, możesz nie zdawać sobie sprawy, że istnieje wiele dobrych, niedrogich marek. Podejmij wyzwanie, aby obniżyć poziom jednego produktu, aby sprawdzić, czy tańszy produkt jest akceptowalnym zamiennikiem.

3. Kup hurtem lub w rozmiarze rodzinnym

Zazwyczaj zakup hurtowy lub zakup największego dostępnego rozmiaru pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeśli zrobisz to dla wszystkich swoich kosmetyków, zobaczysz, jak szybko kumulują się oszczędności.

Kupując największy dostępny rozmiar, sprawdź cenę za sztukę. Czasami sklepy celowo pobierają wyższe opłaty za największe rozmiary, wiedząc, że kupujący automatycznie myślą, że mogą uzyskać najlepszą ofertę w przypadku rozmiaru rodziny.

4. Wykorzystaj gazetki i kupony

Można sporo oszczędzać na kosmetykach do makijażu i kosmetykach, znajdując kupony na produkty podczas sprzedaży. Kiedy przeglądając gazetki promocyjne Natura zobaczysz świetną okazję, łącząc kupony rabatowe na zakupy ze wyprzedażami, zaopatrz się tak, aby mieć wystarczająco dużo na kilka miesięcy do następnej okazji. Zarejestruj się, aby otrzymywać e-maile z aktualizacjami dotyczącymi ulubionych marek, aby otrzymywać aktualne informacje o wyprzedaży i przeglądaj cotygodniowe okólniki sklepów online, aby dowiedzieć się, kiedy Twoje ulubione produkty trafiają do sprzedaży.

5. Zbierz próbki

Zawsze drogerie mają zapas próbek leżący pod ladą. Próbki dostępne są na życzenie nawet w aptekach. Możesz gromadzić bezpłatny makijaż i przybory toaletowe, zbierając próbki, a także możesz wypróbować produkty przed zakupem.

6. Używaj mniej

Czy widziałeś kiedyś reklamę pasty do zębów, w której kulka pasty całkowicie pokrywa szczoteczkę? Reklamodawcy wykorzystują ten obraz celowo. Im więcej pasty do zębów używasz przy każdym szczotkowaniu, tym więcej musisz kupić. Możesz uzyskać równie czyste zęby, używając jednej czwartej tego, co zalecają producenci.

Ponadto nie musisz myć, spłukiwać ani powtarzać korzystania z szamponu, aby oczyścić włosy. Staraj się używać mniej pasty do zębów, szamponu, detergentu do prania, a nawet papieru toaletowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com