Jak zaaranżować salon w stylu loft?

 

 

Salon lub pokój dzienny to pomieszczenie reprezentacyjne w wielu domach i mieszkaniach. Sprawia to, że ich właściciele przykładają szczególną uwagę do jego ciekawej aranżacji oraz nadania mu wyjątkowego nastroju. Szczególnym powodzeniem cieszy się styl loft, który nawiązuje do XX-wiecznego przemysłu – wyposażenia zakładów produkcyjnych, magazynów i fabryk. Taki trend dotyczy zarówno przestrzeni i ścian, jak również umeblowania, oświetlenia czy dodatków. Choć wiele osób kojarzy styl loft z surowym, niegościnnym klimatem, to jednak zadbanie o odpowiednie detale i dekoracje może dodać mu ciepła i przytulności.

 

Jakim pokojem powinien być salon w stylu loft?

 

Pomieszczenie przeznaczone na salon w stylu loft powinno być duże i przestronne. Atutem będą także duże okna przepuszczające sporo światła słonecznego. Jeśli jednak pokój jest mniejszy, warto pomyśleć o jego optycznym powiększeniu – zawieszeniu luster i zmniejszeniu ilości mebli. Ważne są również używane kolory – czarny, biały, brązowy i szary. Mogą one kontrastować z dodatkami o nieco żywszych barwach – miedzianych, złotych, czerwonych i niebieskich.

 

Jak zaaranżować ściany w loftowym salonie?

 

Na ścianach salonu w stylu loft powinno być miejsce na czerwoną cegłę lub surowy beton. Można także zdecydować się na stylową fototapetę lub płytki imitujące takie materiały. Warto wiedzieć, że czerwona cegła doda pomieszczeniu przytulności, a beton nawiąże do surowych, loftowych klimatów. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem zestawienie obu tych materiałów.

 

Jak wybrać meble do loftowego salonu?

 

Kolejnym ważnym elementem aranżacji salonu w tym stylu są meble loft. Najczęściej wykonuje się je z postarzanego drewna i odpowiednio obrobionego metalu. Można także zdecydować się na poszczególne elementy umeblowania stworzone tylko z drewna, metalu, a nawet rur hydraulicznych. Jeśli w pokoju jest więcej miejsca, ciekawym dodatkiem będzie stolik kawowy loft wykonany z naturalnego drewna lub metalu. Ciekawym, kontrastującym z resztą umeblowania salonu, meblem może być duża i miękka kanapa, która nada pomieszczeniu przytulnego, wypoczynkowego charakteru.


Jak oświetlić salon w stylu loft?

 

Odpowiednio dobrane oświetlenie powinno nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję, ale także stanowić dekorację loftowego salonu. Stylowe lampy i kinkiety ściśle nawiązują do reflektorów stosowanych w zakładach przemysłowych, magazynach i fabrykach. Królują tu metalowe klosze lub żarówki wiszące na specjalnie wyeksponowanych przewodach. Takie oświetlenie podkreśli wyjątkowy charakter pomieszczenia i zapewni utrzymanie klimatu łączącego surowy wystrój z przytulnymi dodatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com