Jak wybrać polisę ubezpieczeniową na życie?

Wykupione ubezpieczenie na życie pozwala nam na otrzymanie wsparcia finansowego w razie niespodziewanych zdarzeń. Jeśli także chcesz zdecydować się na jej kupno, sprawdź, na co zwracać uwagę przy jej poszukiwaniu!

Polisę ubezpieczeniową na życie możemy otrzymać od pracodawcy, ale możemy też wykupić ją samodzielnie – chroni ona wówczas zarówno swojego posiadacza, jak i jego najbliższych w zależności od wykupionej opcji. Aktualnie do wyboru mamy szeroką gamę polis ubezpieczeniowych, dlatego przed podpisaniem umowy warto wiedzieć, na co dokładnie patrzeć, by umowa była udana.

Na co patrzeć przy kupnie polisy?

Najważniejszym dokumentem, który powie nam dokładnie, na czym polega dana polisa na życie, jest OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jest to dokumenty, w którym znajdziemy informacje o zakresie ochrony, a także o wyłączeniach, czyli sytuacjach, w których nie otrzymamy odszkodowania. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę, ponieważ najczęściej to właśnie w tym przypadku możemy popełnić błąd i wybrać taką polisę, która nie pomoże nam kompleksowo.

Kolejna ważna kwestia to suma ochrony – to od niej zależy maksymalna kwota odszkodowania, jakie możemy dostać, ale z drugiej strony też wysokość składki na ubezpieczenie na życie.

Jeśli chcemy wybrać dobrą polisę, możemy też poszukać opinii na jej temat w internecie. Przejrzenie wpisów on-line o ubezpieczycielach będzie dobrym posunięciem, ponieważ możemy wtedy zminimalizować ryzyko wyboru takiej oferty, która nie ma zbyt wielu pozytywnych opinii.

Gdzie kupić dobrą polisę ubezpieczeniową?

Dzisiaj polisy ubezpieczeniowe na życie możemy zakupić nawet przez internet. Do wyboru mamy wiele ofert i możemy skorzystać też z pomocy doradców, na przykład w Viennalife.pl. Wówczas możemy liczyć na kompleksowe wsparcie w doborze najlepszych ofert.

Oprócz zwykłych ubezpieczeń możemy zdecydować się również na ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które także dostępne są w Viennalife.pl. To produkty łączące w sobie polisę na życie oraz fundusze inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com