Jak rozpoznać, czy Twoje dziecko zażywa narkotyki?

Troska o dzieci jest nieodłącznym elementem życia każdego rodzica. Gdy są one małe otaczamy je miłością i pilnujemy by ich zapędy nie doprowadziły do wypadku. Jednak dzieci rosną, a problemy zmieniają się na te bardziej poważne i skomplikowane. Świat dostarcza młodzieży wielu pokus a jedną z nich są używki, wśród nich narkotyki.

Objawy zażywania narkotyków

Nastolatek uwikłany w sidła nałogu staje się nieobecny. Oddala się od rodziców, tworząc niewidzialną barierę. To za nią stara się utrzymać swoje problemy tak, aby pozostały niewidoczne dla otoczenia. Intuicja rodzicielska jednak często podpowiada zatroskanym dorosłym, że coś niedobrego dzieje się z ich dzieckiem. To oni znają je przecież najlepiej. Gdy bliska nam osoba wykazuje wzmożone wahania nastrojów oraz senność, okresy dużej aktywności przeplatane nagłymi spadkami energii to może być już czas, aby szukać profesjonalnej pomocy. Ośrodek Rozwoju i Terapii Uzależnień MEDILIFE medi-life.pl/zakres-swiadczen/osrodek-rozwoju-i-terapii/ oferuje holistyczną terapię mającą pomóc osobom uzależnionym pokonać nałóg.

Kiedy Twoje dziecko doświadcza niewytłumaczalnych stanów lękowych czy nadpobudliwości ruchowej. Reaguje agresją na próby rozmowy. Może zmagać się z bezsennością, ubytkiem wagi lub posiadać rozszerzone źrenice niereagujące na światło. Wymienione objawy często wiążą się z zażywaniem kokainy i amfetaminy, narkotyków z grupy tzw. stymulantów. Obawiając się o jego zdrowie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czy moje dziecko pali marihuanę?

Najbardziej popularne wśród dzieci i młodzieży jest zażywanie substancji psychoaktywnych powstałych na bazie konopi indyjskich tj. haszysz i marihuana. Niestety są one bardzo rozpowszechnione. Łatwo jednak poznać symptomy wskazujące na ich zażycie. Podejrzewając, że dziecko bierze te narkotyki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego oddech. Po zażywaniu tych substancji będzie miał on słodkawą woń. Oczy będą przekrwione, a palce blade. Może pojawić się zaburzenie koordynacji ruchowej, nieuzasadnione ataki śmiechu a nawet niespotykana gadatliwość i rozweselenie. Rodzic może również dostrzec zwiększony apetyt, kaszel i wzmożoną potliwość. Rzeczy dziecka, przede wszystkim ubrania i włosy, mającego kontakt z dymem podczas palenia marihuany będą przesiąknięte charakterystycznym zapachem.

Rodzic powinien zwrócić uwagę również na nowe przedmioty, które dziecko może starać się przed nim chować. Do zażywania narkotyków służą zazwyczaj szklane lufki, bibułki papierosowe, sreberka, igły, strzykawki, poprzycinane słomki lub stare, pocięte karty bankomatowe.

Sięgnij po fachową pomoc

Pamiętaj, że to Ty znasz swoje dziecko najlepiej. Pojawiające się w Twojej głowie myśli łączące ze sobą niepokojące objawy to już pierwszy krok, aby wyciągnąć do niego rękę. Pomóc mu uporać się z problemami i zakończyć kontakt z używkami. Nasza instytucja służy Państwu pomocą. Na stronie przedstawimy Wam jak po kolei przejść przez proces terapii uzależnienia. Wesprzemy dziecko w procesie odbudowania pewności siebie i pomożemy Państwu uzdrowić atmosferę panującą w Waszej rodzinie.

Polecamy:
Jak rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem w czasie pandemii?
Księgowość spółki z o.o. online a księgowość tradycyjna. Którą powinieneś wybrać?
– Sprawdź także strone wszywkaalkoholowapoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com