Zalety membrany płynnej

Podczas budowy płaskiego dachu wielkopowierzchniowego jednym z kluczowych elementów jest jego odpowiednia hydroizolacja. Jest to o tyle ważne, że to właśnie dach jest najbardziej narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak niskie i wysokie temperatury, opady śniegu i deszczu, oraz zaleganie na płaskim dachu zasp ze śniegu lub kałuż z wody. Jak widać, jest to niezmiernie ważny element i dlatego powinni wykonać go doświadczeni specjaliści. Pokrycie dachu musi być całkowicie szczelne.

Rodzaje izolacji dachu płaskiego

Decydując się na hydroizolacje mamy do wyboru różne metody. Obecnie wciąż jedną z najpopularniejszych jest układanie papy. W wielu wypadkach jest to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że papa ma również wady. Podstawową jest taka, że papa z czasem zaczyna pękać i rozwarstwiać, co wprost prowadzi do jego nieszczelności. Drugą wadę jest brak oddychania, co oznacza, że zgromadzona pod nią woda nie może odparować, a stąd już prosta droga do pleśni i grzybów. Kolejnym problemem jest ograniczenie miejsca do stosowania papy. O ile na prostym dachu sprawdza się dobrze, to już w przypadku trudno dostępnych miejsc jej zastosowanie jest problematyczne. Papa również słabo nadaje się do izolacji okolic klimatyzatorów lub anten na dachu. Dlatego konieczne było wynalezienie skuteczniejszych metod na hydroizolacje. Takim rozwiązaniem są membrany płynne.

Zasady działania membrany płynnej?

Jak sama nazwa wskazuje jest to płynna ochrona. Dzięki temu można łatwo ją nakładać za pomocną wałka, pędzla lub metodą natryskową. Membrana płynna po nałożeniu wiąże się z podłożem, tworząc stałą hydroizolacje. Membrany płynne odporne są na wiele szkodliwych działań warunków atmosferycznych, między innymi takich jak promieniowanie UV, działanie śniegu czy też stojąca woda. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do papy membrana płynna pozwala na odparowywanie wody. Ponieważ po aplikacji uzyskujemy powierzchnię bez spoinową, to znacznie ograniczone jest ryzyko nieszczelności. Ofertę znajdziecie na stronie chemiabudowlana.eu.

Ważną zaletą membrany płynnej jest możliwość zastosowania jej na różnego rodzaju dachach. Doskonale sprawdzi się zarówno na dachu płaskim jak na dachu pochyłym. Dodatkowo bez problemu można uszczelnić płynną membraną omawiane wcześniej problematyczne miejsca.

Izolacja płynną membraną jest niezwykle lekka, co w przypadku dachów wielkopowierzchniowych ma bardzo duże znacznie.  Warto również zauważyć, że membrany płynne można stosować na dachach wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Przed użyciem membrany płynnej należy zagruntować powierzchnię dachu.

Polecamy:
Jak rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem w czasie pandemii?
Księgowość spółki z o.o. online a księgowość tradycyjna. Którą powinieneś wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com