Jak rozliczyć PIT-37?

Składanie deklaracji podatkowych to coroczny obowiązek, którego niestety nie unikniemy. Warto więc zadbać o to, by nasze PIT-y wypełnić szybko, sprawnie oraz prawidłowo. Dzięki temu unikniemy konieczności składania jakichkolwiek korekt, a jednocześnie szybciej otrzymamy zwroty podatku, jeśli te nam przysługują

Co to jest PIT? To dokument, który trzeba wypełnić podczas składania deklaracji podatkowej. Jeszcze do niedawna trzeba było składać deklaracje podatkowe osobiście lub wysyłać wydrukowane dokumenty pocztą. Jednak od kilku lat coraz większym zainteresowaniem podatników cieszą się wirtualne deklaracje, dzięki czemu nawet nie trzeba wychodzić z domu, żeby rozliczyć się z obowiązku wobec urzędu skarbowego. To wygodna i bardzo prosta opcja, nic więc dziwnego, że cieszy się sporym uznaniem także wśród osób, które pod wieloma względami są tradycjonalistami i niechętnie korzystają z opcji online.

Nie zapomnij o przysługujących ulgach podatkowych

Podatnicy mają co roku do rozliczenia wiele różnych PIT-ów, wśród których najpopularniejszym dokumentem pozostaje PIT-37. Jest on w urzędach skarbowych składany zdecydowanie najczęściej. Co to jest PIT-37? Jest to deklaracja podatkowa dla tych podatników, którzy rozliczają się za pośrednictwem płatników. A więc dla wszystkich osób, które pracują na umowach o pracę czy umowach cywilno-prawnych, gdzie pracodawcy odprowadzają za nich zaliczki na podatek dochodowy. Wypełnianie PIT-37 jest stosunkowo proste, gdyż najczęściej polega na wpisaniu wszystkich otrzymanych od pracodawcy danych. Z rozliczeniem deklaracji podatkowej nie powinno więc być żadnego problemu. Podczas wypełniania PIT-u warto jednak pamiętać o wszystkich przysługujących nam ulgach, dzięki czemu możemy liczyć na całkiem spory zwrot. Ulgi podatkowe mogą w każdym roku podatkowym nieco się od siebie różnić, dlatego zanim przystąpimy do rozliczania dokumentów, dobrze jest zapoznać się z aktualnymi przepisami.

Warto skorzystać z dobrego programu online

Jeśli chcemy szybko i sprawnie wypełnić deklarację podatkową, warto skorzystać z programu, który zrobi to za nas. Na https://www.e-pity.pl/abc_podatki/deklaracje/pit_37/ można znaleźć program do wypełniania wirtualnych deklaracji, dzięki któremu bez problemu poradzimy sobie z rozliczeniem podatkowym. Programy online do składania zeznań podatkowych są zawsze aktualne i zgodne z bieżącymi przepisami, a jednocześnie bardzo wygodne i proste w obsłudze. Prowadza one użytkownika krok po kroku po dokumencie, dokładnie podając co i gdzie ma wpisywać. Korzystając z deklaracji online nie trzeba obawiać się ryzyka pomyłki czy błędu, dzięki czemu nie musimy składać żadnych korekt czy poprawek do zeznań podatkowych. To spore ułatwienie dla osób, które nie lubią żadnych cyferek i tabelek, a przy wypełnianiu PIT-ów boli je głowa już na pierwszej stronie. Korzystając z wirtualnych deklaracji możemy mieć pewność, że wszystko będzie wykonane zgodnie z przepisami i na czas.

Polecamy:
Rewolucyjne zmiany w PIT i CIT od 2021 roku. Księgowi bójcie się?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com