Wypadek, samochód służbowy, odszkodowanie – jak to ugryźć?

Gdy osoba poszkodowana wystąpi z roszczeniem o odszkodowanie z tytułu obrażeń ciała po wypadku drogowym, będzie starała się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej kierowcy.

Nie ma znaczenia, czy wnioskodawca jest właścicielem samochodu, którym jeździ, czy też pojazd należy do firmy – proces roszczeń będzie w większości przypadków bardzo podobny. Powód zazwyczaj nie musi zajmować się ubezpieczeniem samochodu od pracodawcy, ponieważ pracodawca prawdopodobnie zajmie się roszczeniem i jeśli będzie trzeba postara się o dopłaty do odszkodowań oc. Poszkodowana osoba powinna zawsze natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną. Będzie to również formalnie dokumentować obrażenia, co jest bardzo ważne gdy w grę wchodzi odkup odszkodowań.

Rozpoczynając dochodzenie, powód przechodzi badanie lekarskie niezależnego specjalisty wyznaczonego przez swojego adwokata. Personel medyczny przedstawi raport medyczny o obrażeniach powoda i zaleci dalsze leczenie w razie potrzeby.

Udowodnienie odpowiedzialności drugiego kierowcy

Aby z powodzeniem zgłosić roszczenie, powód musi być w stanie udowodnić, że drugi kierowca był odpowiedzialny za wypadek inaczej czeka go sprawa o odzyskiwanie zaniżanych odszkodowań. Zestawienie jak największej liczby dowodów na poparcie roszczenia jest częścią roli adwokata. Materiały z CCTV z okolicznych budynków mogą pomóc w tej sprawie, pomocne mogą być zeznania świadków i zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Polisa ubezpieczeniowa pracodawcy może obejmować ochronę prawną, a ubezpieczyciel może nawet spróbować polecić prawnika ds. obrażeń ciała. Często zaleca się jednak, aby wnioskodawca wybrał własnego przedstawiciela prawnego, aby uniknąć konfliktu interesów.

Co gdy chodzi o roszczenie związane z urazem drogowym związane z samochodem służbowym?

Jeśli w ciągu ostatnich trzech lat doznałeś obrażeń odniesionych w wypadku drogowym związanym z samochodem służbowym (dłużej, jeśli dzieci były w to zamieszane), a ktoś inny był winny, są firmy które mogą prawdopodobnie pomóc w złożeniu wniosku o odszkodowanie, również o ubieganie się o należność związana z zaniżaniem odszkodowań.

Wysokość odszkodowania, jaką może otrzymać wnioskodawca, zależy od wielu czynników, w tym rodzaju i ciężkości obrażeń., jeśli uznasz że dostałeś za mało później też zawsze są możliwe dopłaty do odszkodowań. Powód może być w stanie domagać się zarówno odszkodowania ogólnego, jak i specjalnego.

Ogólne szkody dotyczą bólu i cierpienia doznanego w wyniku wypadku. Osoba fizyczna może również być w stanie stwierdzić, czy wypadek pogorszył wcześniejszy stan zdrowia. Specjalne odszkodowania są przyznawane za inne wydatki poniesione przez powoda, takie jak:

  • koszty podróży

  • opłaty medyczne

  • utrata zarobków (jeśli wypadek spowodował, że powód nie mógł pracować)

Co zrobić, jeśli nie można odnaleźć drugiego kierowcy lub jest on nieubezpieczony?

Jeśli kierowca drugiego pojazdu nie może zostać odnaleziony lub nie jest ubezpieczony, roszczenie można dochodzić za pośrednictwem specjalnego biura. Wnioski można składać bezpośrednio i bez pomocy prawnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com