Jak porównać oferty pożyczek?

Porównywanie pożyczek kojarzy ci się ze żmudnym przeglądaniem ofert i analizowaniem jednostkowych kosztów? Rzeczywiście jest to sposób czasochłonny, który skutecznie zniechęca. Wcale jednak nie musisz porównywać ofert “ręcznie”. Wystarczy, że skorzystasz z internetowej porównywarki, która analizuje aktualne dane w odniesieniu do twoich oczekiwań.

W zależności od potrzeb, możesz skorzystać z rankingu pożyczek bez BIK na Sowafinansowa.pl. To dobre rozwiązanie dla osób, które w przeszłości mieli przejściowe problemy ze spłatą zobowiązań i obawiają się odmownej decyzji firmy pozabankowej.

Tak naprawdę kryteriów, na podstawie których dokonywane są zestawienia, jest wiele. Możesz porównać oferty pożyczek na konkretną kwotę i z konkretnym terminem spłaty.

Z porównywarką znajdziesz pożyczki za 0 zł

Firmy pozabankowe, by przyciągnąć klientów, oferują darmowe chwilówki. Do oddawanej kwoty nie są doliczane odsetki ani prowizja, w efekcie czego pożyczkobiorca oddaje dokładnie tyle, ile pożyczał.

Jak pokazuje ranking – darmowa pożyczka na Sowie Finansowej – taka oferta jest dostępna m.in. w : Filarum, Vivus, NetCredit, Lendon, ExtraPortfel.

Porównując, możesz wiele zaoszczędzić

Zastanawiasz się, dlaczego warto porównywać pożyczki? Zestawiając konkretne oferty, można zyskać nawet 600 zł.

Przykład. Załóżmy, że chcesz pożyczyć 2500 zł na okres 30 dni. Korzystając z porównywarki Sowa Finansowa, otrzymujesz następujące dane:

  • w Vivus.pl – całkowity koszt pożyczki to 2500 zł (RRSO wynosi 0%),
  • w Kredito24.pl – całkowity koszt pożyczki to 3182 zł (RRSO wynosi 1783%),
  • w SzybkaGotowka.pl – całkowity koszt pożyczki to 3250,30 zł (RRSO wynosi 1957%).

Różnica między najdroższą a najtańszą pożyczką to kwota rzędu 700 zł.

Czy możesz sobie pozwolić na to, by stracić kilkaset złotych, zamiast je zaoszczędzić? Powyższy przykład doskonale obrazuje, czym skutkuje bagatelizowanie znaczenia porównywarek pożyczek. Warto więc od dziś zmienić swoje nawyki i każdorazowo dokonywać analizy ofert dostępnych na rynku pożyczek pozabankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com