Zakup refundowane przez PFRON

PFRON to instytucja, która zajmuje się refundowaniem zakupu sprzętu rehabilitującego dla niepełnosprawnych, przystosowaniem różnych pomieszczeń do wymogów niepełnosprawnego, czy też nawet budową wjazdów i podjazdów do domu takiej osoby.

PEFRON może działać także poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dofinansowanie zakupu fotela masującego może wtedy wynieść nawet osiemdziesiąt procent. Ale zakup refundowanego fotela masującego można także uzyskać nie będąc osobą niepełnosprawną. Zajmują się tym Gminy, czy Urzędy Pracy.

Zaopatrzenie dla fryzjerstwaJeśli ktoś chciałby stworzyć nowe miejsce pracy w swoim zakładzie fryzjerskim, spa, czy też innym relaksującym miejscu, może poprosić Urząd Pracy o dofinansowanie swojego pomysłu. Będzie to dodatkowy zarobek dla firmy, oraz tzw. „wabik” na nowych klientów. Jeśli klientka np. zakładu fryzjerskiego ma do wyboru fryzjera z fotelem masującym i bez niego, to – znając temat – wybierze tego pierwszego. Refundacja fotela masującego może być zrealizowana nawet w stu procentach, jeśli taki fotel stworzy nowe miejsce pracy i oczywiście, jeśli wystarczy środków w kasie urzędniczej.

Jak to załatwić?

Najpierw ważny jest pomysł. Jeśli zdecydowaliśmy się na powiększenie naszego firmowego majątku poprzez zakup fotela masującego, powinniśmy udać się do Urzędu Pracy i złożyć odpowiedni wniosek, również odpowiednio go argumentując. Jeśli urzędnik stwierdzi, iż będzie to korzystne dla naszej firmy i niejako przy okazji stworzymy nowe miejsce pracy, na pewno wyda zgodę. Będzie to „refundacja kosztów wyposażenia, lub doposażenia stanowiska pracy”. A więc można również starać się o refundacje takiego fotela wtedy, gdy chcemy doposażyć naszą firmę, a nie tylko stworzyć w niej nowe miejsce pracy.

Czy to nie jest zbyt duży koszt?

Jeśli fotel masujący będzie refundowany, to raczej nie. Wcale nie obciąży to zanadto naszej firmy. Nie musimy się też martwić o to, czy w ogóle ktoś zechce z niego korzystać, ponieważ jeśli ludzie dowiedzą się o takie możliwości, na pewno przyjdą właśnie do nas, a nie pójdą tam, gdzie takiego fotela nie ma. Refundowany fotel masujący to naprawdę bardzo dobry pomysł dla naszej firmy. Pomysł, który może odbić się bardzo pozytywnym skutkiem na naszych finansach. Można nabyć fotel masujący w dwóch rodzajach. Bezpłatny – dla naszych klientów, kiedy chcemy przyciągnąć ich więcej ku naszym usługom, oraz fotel masujący uruchamiany poprzez żetony, lub monety.

Wtedy każdy może korzystać z niego kiedy zechce, wrzucając żeton, lub monetę w odpowiedni, przeznaczony do tego otwór. Jeśli w pierwszym wypadku należy zatrudnić osobę do obsługi fotela masującego, to w drugim wystarczy, że poinformujemy klienta gdzie tę monetę ma wrzucić, oraz doradzimy mu jaki program wybrać, aby był dla niego jak najbardziej odpowiedni. Warto zainteresować się tym pomysłem, ponieważ rokuje on bardzo dobrze właściwie w każdej branży. Jeśli klienci polubią nasz fotel, będą często do nas wracać, zostawiając przy okazji swoje pieniądze.

2 Comments on “Zakup refundowane przez PFRON”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com