Jak niedrogo stworzyć sklep internetowy?

Dzisiejsze czasy bez dwóch zdań należą do osób, które wiedzą, co chcą robić w życiu. Niestety minęły już czas, w których pracy było pod dostatkiem i można było robić cokolwiek, aby zarabiać pieniądze. Wielu za nimi tęskni, ale czy nie ma nic lepszego niż robienie tego, co w danej chwili chcemy? Tyczy się to również pracy zawodowej, a nie tylko rozrywki, bo przecież istnieje tyle zawodów i zajęć, którymi można się zająć, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jedną z takich profesji, jest ręczne wykonywanie różnego rodzaju ozdób, przyrządów czy dodatków. Gdzie je jednak efektywnie sprzedawać? Odpowiedź nasuwa się jedna: w internecie. Wystarczy do tego odrobina wkładu własnego i sporo samo zaparcia, ale wszystko naprawdę da się opracować, nie pozbywając się przy okazji wszystkich oszczędności.

Odrobina logistyki i kosztorysowania

Aby cokolwiek, co planujemy sprzedawać nam się opłacało, musimy przygotować wstępny plan. Realnie oszacować nasze możliwości przerobowe, zapotrzebowanie na materiały oraz ilość potencjalnych klientów. Niestety, nie można tego pominąć w całym procesie powstawania sklepu internetowego, ponieważ sklepy na magento, mimo że nie są bardzo drogie, darmowymi nazwać nie można.

W jaki sposób zabrać się do oceniania potrzeb rynku? Najtaniej będzie przejrzeć na własną rękę strony internetowe, facebookowe i aukcje, w których znajdują się produkty, które zamierzamy sprzedawać lub takie, które są do nich podobne. Pozwoli nam dodatkowo ocenić konkurencję, porównać ceny i nabrać rozeznania w temacie.

Kompromis między jakością i ceną

Każdy sklep internetowy postawiony jest niejako na serwerze, na którym miejsce użytkowe się wykupuje. Cena takiej usługi jest dość różnorodna, ponieważ zaczyna się od kilkudziesięciu złotych na miesiąc, a kończy nawet na kilkuset. Jest ona bezpośrednio związana z prestiżem danej firmy oraz daną ofertą. Nie poleca się wybierać najtańszych ofert, ponieważ oprócz miejsca dyskowego, winno nam zależeć na stabilności a także odpowiednio działającej pomocy klienta, która działa nie tylko w godzinach od ósmej to piętnastej.

Awaria strony w godzinach popołudniowych może sprawić, że wielu potencjalnych klientów się do nas zrazi. Przy wyborze miejsca na nasz sklep na magento powinniśmy pójść na kompromis pomiędzy ceną a jakością. Inwestowanie w najnowszej generacji serwery, tysiące opcji dla zaawansowanych użytkowników mija się z celem, ponieważ są one całkowicie zbędne, chyba że budujemy sklep od podstaw.

Gotowe rozwiązanie czy szyte na wymiar?

Wiemy już jak prezentuje się rynek w naszej niszy, a także dobraliśmy miejsce, w którym ulokowany będzie nasz sklep. Teraz przyszła pora na jego powstanie. Drogi są tutaj trzy: możemy wszystko zbudować od podstaw sami, kupić gotowy skrypt sklepu albo zamówić stronę dopracowaną dokładnie pod nasze wymagania. Pierwsze rozwiązanie z góry można przekreślić, ponieważ sklep na magento, to nie tylko warstwa zewnętrzna, ale bazy danych, systemy płatności oraz komunikacja z magazynem.

Wszystko to wymaga naprawdę dużej wiedzy z zakresu programowania baz danych i tzw. backendu. Skupimy się więc na dwóch opcjach i nie będziemy owijać w bawełnę, zatrudnienie programisty, który napiszę dla nas dedykowaną stronę, będzie kosztowało miliony monet, a nam zależy na tym, aby nie generować dużych kosztów. Metodą eliminacji doszliśmy do zakupu gotowego kodu strony. Warto zaznaczyć, że one również potrafią być drogie, dlatego powinniśmy poszperać po stronach, które je oferują. Zwróćmy uwagę na dodatkowe usługi oraz istnienie okresu próbnego.

Reasumując, można założyć sklep internetowy niewielkim nakładem finansowym, ale trzeba wtedy zwracać uwagę na wszystko. Nie wszystkie najnowsze technologie są nam niezbędne, nie mówiąc już o inwestowaniu w najnowsze macierze dyskowe. Jeśli odniesiemy sukces, na pewno przyjdzie czas na to, aby dokonać odpowiednich modernizacji, ponieważ nie jesteśmy z danymi usługodawcami związani do końca życia. Nie bójmy się jednak eksperymentować i testować nowych rodzai sklepów na magento, ponieważ nowatorskie podejście to często klucz do sukcesu.

Polecamy:
O czym musisz pamiętać zakładając sklep internetowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com