Inteligentne zakupy na raty przez Internet

Robiąc zakupy przez Internet, można płacić bezgotówkowo w formie przedpłaty, jak również w systemie ratalnym. W ten sposób niezależnie od wartości produktu, uda się go zamówić w momencie, gdy taki zakup jest najbardziej pożądany. Przeważnie decyduje o tym albo atrakcyjna oferta cenowa, albo konieczność.

System płatności

Decydując się na raty, najczęściej korzysta się w sieci z systemu payu, który umożliwia szybki zakup online. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – przede wszystkim szeroki przedział cenowy, w jakim możliwe jest kupowanie na raty. Oczywiście, podobnie jak w przypadku tradycyjnego zakupu w sklepie, kupujący musi przejść pomyślnie przez proces weryfikacji. Jeśli zdolność kredytowa zostanie potwierdzona, dalsza procedura postępowania przebiega błyskawicznie. Nie trzeba bowiem podpisywać żadnych umów – wystarczy zatwierdzić transakcję.

Co prawda dla jednych oczekiwanie przez 15 minut na zatwierdzenie lub odrzucenie wniosku o rozłożenie spłaty na raty może trwać długo. Większość zanim skorzysta z takiego rozwiązania po raz pierwszy, zechce zapoznać się z wypowiedziami innych osób. Warto więc sprawdzić, co internauci mają do powiedzenia, wpisując w wyszukiwarce “raty payu opinie“. Jednak niezależnie od subiektywnych ocen można przyznać, że oprocentowanie nie jest wysokie. Dla przykładu po rozłożeniu na 11 równych rat kwoty 1000 złotych, trzeba zwrócić 1100 złotych. Można również samodzielnie wybrać liczbę rat w zakresie od 3 do 36.

Raty przy płatnościach internetowych

Niezależnie zaś od tego, jaką kwotę chce się rozłożyć na raty i przez ile miesięcy ją spłacać, zawsze obowiązuje taka sama wysokość oprocentowania. Wynosi ono jedynie 6,5%, co sprawia, że nawet gdy klient zdecyduje się na mniej niż 10 rat, miesięczna spłata zobowiązania nie będzie dużym obciążeniem. Ponadto kupujący nie musi wcale dobierać rat w ciemno, gdyż na stronie serwisu payu znajduje się specjalny kalkulator. Dzięki niemu można dość precyzyjnie wyliczyć wysokość rat przy danej kwocie.

Kupując na raty można pozwolić sobie na więcej, co szczególnie sprawdza się przed świętami oraz wydarzeniami okolicznościowymi. W dodatku budżet domowy, czy firmowy nie stanie się bardziej obciążony. Dzięki zakupom rozłożonym na długoterminową spłatę najważniejszym kryterium może być wtedy nie cena, a jakość produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com