Jak istotna jest treść w marketingu?

Wartościowa treść ma coraz większe znaczenie w marketingu. Nachalne reklamy już dawno przestały być modne. Nowoczesny konsument, to konsument wysoce inteligentny, który bez trudu odrzuca płytki przekaz. Użytkownicy nie tylko z łatwością odróżniają nic niewnoszące treści, ale i nie akceptują reklam w postaci ulotek i agresywnych e-maili sponsorowanych. Współczesny odbiorca liczy, że za swoją lojalność wobec marki, dostanie coś w zamian. Tą bonifikatą może być chociażby treść niosąca w sobie wiarygodny przekaz.

Content marketing – co to takiego?

Content marketing, to nic innego jak marketing treści. Ma on na celu dawanie konsumentom specjalistycznej wiedzy, która trafia do nich poprzez wartościowe teksty. Tego typu reklama już na wstępie gwarantuje otrzymanie czegoś w zamian. Nagradzane tutaj jest zaangażowanie. Dodatkowo nie jest nachalna i nie narzuca się. Pozyskiwanie klientów w content marketingu odbywa się za pośrednictwem przekazywania im wartościowych informacji, które z założenia powinny być ściśle skierowane do określonej grupy osób. Dzięki temu target ten chętnie wraca po kolejne treści. Działania te budują tożsamość marki oraz sprawiają, że klienci chętniej jednoczą się z nią oraz z hasłami, które są przez nią głoszone.

Jak działa content marketing?

Dla przybliżenia sytuacji weźmy pod uwagę chociażby standardową reklamę odplamiacza do tkanin marki X. Oczywiście jest to reklama telewizyjna. Konsument już na samym początku powątpiewa, w to, co widzi na ekranie. Przedstawiane są mu same zalety produktu. Nie jest pewien, czy wszystko, co pokazuje reklama jest prawdą. Zatem po jakimś czasie stwierdza, że przekaz tego typu jest mało wiarygodny. W tym momencie warto zatrzymać się po to, aby przyjrzeć się podobnej sytuacji jednakże związanej z content marketingiem. Konsument, który ma problem z usunięciem z białej bluzki plamy po wiśniach, przeszukuje Internet w celu odnalezienia sposobu na zwalczenie tego rodzaju przebarwień. Dociera do wysokiej jakości artykułu, o wiarygodnej treści, która sugeruje, że najlepszym sposobem na tego typu plany jest użycie odplamiacza marki X. W takiej sytuacji nie ma już znaczenia, że jest to ten sam środek, który był reklamowany w telewizji. Wartościowa treść przełożyła się wówczas na uznanie przez klienta, że jest to wiarygodny produkt. W tej sytuacji w pełni zadziałał content marketing.

Konsument szuka wartościowych treści, czyli co daje content marketing?

Cocntent marketing przede wszystkim ma być kanałem dostarczającym konsumentom to, czego aktualnie potrzebują. W tym wypadku są to treści. Aby odpowiedź na ich poszukiwania była skuteczna musi pojawić się tu i teraz, czyli w momencie wystąpienia potrzeby. Jeśli tak się stanie, a treści, do których dotrą konsumenci będą wiarygodne, to content przyniesie pożądane skutki. Dobrej jakości teksty są cenne dla klientów głównie ze względu na prezentowanie w nich obiektywnego podejścia do problemu oraz przedstawianie wad i zalet danego produktu czy też usługi.

Skąd czerpać wiedzę?

Aby dowiedzieć się jak stworzyć dobrej jakości content, warto zwrócić się do agencji reklamowej, która posiada w swej ofercie tego typu usługi. Jeśli chcemy sami dowiedzieć się czegoś więcej na takie tematy jak reklama w internecie, content marketing, czy generowanie leadów, to warto odwiedzić blog AdNext. Można tam znaleźć mnóstwo ciekawych informacji z zakresu szeroko pojętego marketingu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com