Inteligentna minimalizacja kosztów na starcie – moja własna firma.

Jak zaoszczędzić pieniądze prowadząc firmę, nie tracąc na jej wizerunku i marce.

Masz pomysł na biznes? Co dalej? Sterty dokumentów do wypełnienia, kilkanaście godzin dziennie spędzone w kolejkach, szukanie odpowiedniego biura, pracowników, koszty rosną, nieprzespanych nocy jest coraz więcej, a Ty czujesz, że stoisz w miejscu.

Wiadomo, że firma, która dopiero wchodzi na rynek nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zobowiązaniami finansowymi.

Marzenia kontra rzeczywistość

Taki problem miał Tomek – mój znajomy. Pełen ambicji chłopak, którego przepełnia energia i kreatywność, poddał się już na starcie. Wiecie dlaczego? Przerosły go koszty. Zestawienie, które mi przedstawił opiewało na kwotę z kilkoma zerami. Ale jak to mówią – nie od razu Rzym zbudowano. Szukaliśmy planu B. W końcu taki pomysł na biznes nie może się zmarnować. Wieczory spędzone na wertowaniu Internetu okazały się sukcesem. Znaleźliśmy receptę na zminimalizowanie kosztów. I dlatego chcemy podzielić się naszym sposobem na spełnienie marzeń.

Minimalizacja kosztów

Rozwiązanie, które znaleźliśmy zminimalizowało koszty o połowę.

Cała kwota pozwoliła na wynajęcie prestiżowego adresu w samym centrum miasta, pomoc asystencką, opiekę księgową oraz biuro na godziny, czyli coworking. Wspólnie z asystentką ustalają godziny spotkań, a płatność jest tylko za wykorzystany czas. Nie musi opłacać całego miesięcznego czynszu, tylko godziny, które faktycznie spędza w biurze pracując i spotykając się z klientami. Inteligentne cięcie kosztów, które nie pozbawiło firmy marki i wierzytelności. Siedziba firmy znajduje się w sercu stolicy, z której ma bezpośredni dostęp do najważniejszych instytucji i miejsc spotkań towarzyskich. Takie ulokowanie pozwala zaoszczędzić czas i korzystnie wpływa na wizerunek firmy. Asystentka czuwa nad jego kalendarzem spotkań i pomaga w przebiegu zebrań.

Elastyczność i prestiż

Korzystając z tego typu rozwiązania możesz podróżować po całej Polsce i spotykać się z kontrahentami w największych miastach. Biura są przystosowane do spotkań w większym gronie, mniejszym lub możesz wynająć gabinet tylko i wyłącznie do Twojej dyspozycji. Wirtualne biuro oferuje Tobie wyposażoną salę i gabinet w sprzęt komputerowy. Dodatkowym atutem jest pomoc asystencka, aromatyczna kawa i mile spędzony czas w wyposażonym biurze.

5x_scene_10

Rady dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z własnym biznesem:

  • Nie poddawaj się
  • Szukaj rozwiązań
  • Walcz do końca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com