Ile kosztuje sklep internetowy?

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, co obecnie jest stosunkowo łatwe i tanie. Za samą rejestrację nie trzeba bowiem ponosić żadnych kosztów. Ponadto można liczyć także na dofinansowanie. Coraz większą popularnością cieszą się sklepy internetowe, których przybywa w zawrotnym wręcz tempie. Nie ma nawet potrzeby zlecania wykonania e-sklepu, gdyż można zdecydować się na gotowy produkt, oparty na abonamencie. Dzięki temu nawet nowi przedsiębiorcy, przy ograniczonych środkach, mogą zaistnieć na rynku e-commerce. Pytanie jednak brzmi – jaka jest cena sklepu internetowego?

Sklep online cena

reklama sklepu w InternecieWyróżnia się jednorazowe i miesięczne koszty sklepu internetowego, które związane są z jego założeniem i prowadzeniem. W korzystnej pozycji są osoby, które znają się na programowaniu czy też znają kogoś, kto potrafi projektować strony www. Wówczas stworzenie e-sklepu jest znacznie tańszym przedsięwzięciem. Gorzej jeśli konieczne okaże się zlecenie zaprojektowania sklepu według własnych wytycznych zewnętrznej firmie. Takie usługi są bardzo drogie. Płacąc za wdrożenie sklepu internetowego przedsiębiorcy przyjdzie zapłacić za logotyp, szatę graficzną, prace programistyczne oraz niezbędne wtyczki. Dodatkowo poza kosztami samego sklepu, każdy przedsiębiorca będzie obarczony dodatkowymi kosztami takimi jak: regulamin, umowy, wprowadzenie danych produktów i opisów, stworzenie zdjęć i wiele innych. Koszty uruchomienia takiego sklepu to minimum kilka, a najczęściej kilkanaście tysięcy złotych.

Sklep na abonament

Warto jednak rozważyć wyjście alternatywne. Zamiast wdrażać dedykowany sklep internetowy, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań na abonament. Przykładem takiego rozwiązania jest platforma sklepowa Sky-Shop.pl. Porównajmy koszty założenia sklepu na Sky-Shop.pl ze sklepem dedykowanym. Nie musimy umieć programować aby poradzić sobie z samodzielnym założeniem sklepu. Wystarczy kilka kliknięć i mamy gotowy sklep internetowy. Po jego uruchomieniu zobaczymy samouczek, który poprowadzi nas przez niezbędną konfigurację e-sklepu. Co najważniejsze, wszystko do tej pory dzieje się zupełnie za darmo. Mamy wersję testową sklepu na 14 dni. Musimy co prawda posiadać logotyp lub zlecić komuś jego wykonanie, jednak już szatę graficzną graficzną można łatwo stworzyć w darmowym kreatorze grafiki. Całkowite postawienie sklepu kosztuje nas więc kilkaset złotych na logotyp, regulamin i inne mniejsze wydatki, a samo utrzymanie sklepu to koszt abonamentu na poziomie ok. 100 zł miesięcznie.

Koszty prowadzenia sklepu

Gdy uda się już uruchomić sklep internetowy, konieczne będzie ponoszenie comiesięcznych kosztów, które nie mają żadnego związku z tym, czy sklep zaczął już w ogóle przynosić jakiegokolwiek zyski. Konieczne jest bowiem poniesienie kosztów związanych z prowadzeniem e-sklepu. Chodzi tutaj o ZUS, materiały biurowe, usługi prawne, koszty prowadzenia księgowości oraz koszty zwrotu towarów, reklamacji i uszkodzenia towarów w magazynie czy transporcie. Do tego dochodzą jeszcze koszty związane z pozycjonowaniem i promocją. Nawet najlepsze produkty nie są w stanie przynieść pożądanych zysków, jeśli nie zostaną odpowiednio wypromowane. Konkurencja na rynku nie jest mała, dlatego też niełatwo jest przebić się ze swoją ofertą bez poniesienia dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com