Gwarancja, jakość, wsparcie dla kręgosłupa – wybieramy materace!

Typowa gwarancja na materac trwa od 10 do 25 lat i obejmuje tylko wady produkcyjne, a nie normalne zużycie. Co więcej, większość gwarancji na łóżka wadowice zapewnia proporcjonalny zakres przez cały okres gwarancji, co oznacza, że w miarę starzenia się materaca uzyskujesz mniejsze korzyści. Zrozum, że niewłaściwa rama lub zły stan materaca (tj. przebarwienia) mogą w niektórych przypadkach unieważnić gwarancję. Aby zapobiec kosmetycznym uszkodzeniom i wydłużyć okres gwarancji, używaj pokrowca na materac od pierwszego dnia.

Najlepsze materace dla lepszego snu

Teraz, gdy rozumiesz już podstawowe kwestie związane z zakupami, czytaj dalej, aby znaleźć najlepszy materac do swoich konkretnych potrzeb. Jeśli Twój materac ugina się lub jest zużyty przed czasem… Potrzebujesz bardziej wytrzymałego materaca, który lepiej utrzyma Twoją wagę i ruch. Przy normalnym użytkowaniu można się spodziewać niewielkich odcisków ciała w materacu, ale zwisy przekraczające dość trochę sygnalizują, że materac przekroczył swoją kreację. Materace z miękkimi poduszkami są bardziej podatne na zwisanie, ponieważ ich sprężyny nośne łatwo się ściskają. Materace lateksowe lub piankowe z pamięcią kształtu z twardymi poduszkami mogą lepiej wytrzymywać ciężar i absorbować ruch, dzięki czemu z większym prawdopodobieństwem zachowają swój kształt z biegiem czasu.

Lateksowe materace

Wysoka gęstość lateksu sprawia, że jest to najlepszy rodzaj materaca dla osób śpiących o ponadprzeciętnej wysokości lub budowie, a także osób często zmieniających pozycję podczas snu. Po poddaniu go działaniu ciężaru lub ruchu lateks szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu, co minimalizuje zwiotczenie i zużycie materaca z upływem czasu. Ponadto wiele nowoczesnych materacy lateksowych oferuje izolację ruchu, co oznacza, że mogą absorbować ruch w określonym miejscu bez znacznego uciskania materaca lub zakłócania otoczenia. To wyjaśnia, dlaczego materace z naturalnej pianki lateksowej wytrzymują co najmniej dziesięć lat, ale często 20 lat lub dłużej.

Jeśli Twój materac powoduje ból pleców…

Zastanów się nad zamianą go na materac o średniej twardości, który łagodzi nacisk na kręgosłup. Zbyt twarde materace zmuszają naturalne krzywizny kręgosłupa do płaskiego wyrównania, co uciska wrażliwe punkty na kręgosłupie i powoduje ból. Podobnie, zbyt miękkie materace zmuszają dolną część pleców do zapadania się w linii z resztą ciała. Zarówno pianka memory, jak i materace ze sprężynami wewnętrznymi pomagają złagodzić ból pleców, zapewniając umiarkowany poziom jędrności przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej krzywizny pleców.

Materace z pianki z pamięcią kształtu zapewniają najlepszą równowagę między komfortem a wsparciem, aby zmniejszyć ból u osób cierpiących na bóle pleców. Wykonane głównie z poliuretanu, wielowarstwowe materace piankowe wykorzystują zdolność wykrywania temperatury, aby dostosować się do unikalnej krzywizny pleców, gdy leżysz, ale powracają do swojego pierwotnego kształtu, gdy wstajesz.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com